wtorek, 21 marca 2017

Recenzja: "Dym i lustra" Neil Gaiman

"Zebrane w tej książce historie pochodzą z niezliczonych krain „Po drugiej stronie lustra”. Są wytworem bujnej wyobraźni Neila Gaimana – jednego z największych współczesnych mistrzów literatury fantastycznej. Opowiadają o wydarzeniach zabawnych, wzruszających, budzących grozę lub po prostu cudownych. Łączy je nie tylko osoba autora, ale przede wszystkim niezwykła sugestywność i oryginalność kreowanych wizji."   Źródło

Neila Gaimana można uznać za tego autora, z którego twórczością po prostu trzeba się zapoznać. Z pod jego pióra wyszły takie książki jak "Koralina", czy znany chyba już każdemu "Gwiezdny pył". Dlatego tym razem powracam do Was z pozycją właśnie tego autora. Choć miałam do wyboru dużo jego powieści to moją uwagę przykuł właśnie zbiór opowiadań "Dym i lustra".

Co ciekawe, na samym początku książki można przeczytać krótkie notatki od autora, o tym jak powstało każde z opowiadań. Jest to rzadko spotykany element, dlatego tym bardziej mnie zainteresował. Po zapoznaniu się z tym, co Niel Gaiman chciał przekazać czytelnikom, przeszłam do samych opowiadań. Ogólnie całość mi się podobała. Można było zetknąć się z rozmaitymi historiami, krótkimi i dłuższymi w różnych formach. Jedne były bardziej przerażające, a inne mniej. Każde miało w sobie coś ciekawego.

Wiadomo, jak to bywa przy zbiorach opowiadań, jedne bardziej mi się spodobały, a inne trochę mnie. Mimo to uważam, że "Dym i lustra" jest udany i warto się za niego zabrać. Jego czytanie nie powinno zająć dużo czasu, ponieważ sama książka nie jest w dużym formacie. Dodatkowo jej lekkość sprawiła, że całkiem szybko się ja czytało, Mam nadzieję, że Wam się spodoba.

Tytuł: Dym i lustra
Autor: Neil Gaiman
Wydawnictwo: MAG
Ilość stron: 384
Ocena: 8/10
Autorka recenzji: Alice

2 komentarze:

  1. Słyszałam o tej książce, ale jakoś nie sięgnęłam po nią. Świetna recenzja.

    http://weruczyta.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.