czwartek, 6 kwietnia 2017

Recenzja: "Zakazane życzenie" Jessica Khoury


"Trzy życzenia. Każde ma swoją cenę. Ile warta jest miłość? Ona jest potężnym dżinnem. On złodziejem z ulicy. Połączyła ich pradawna miłość.
Kiedy Aladyn odnajduje magiczną lampę, Zahra zostaje przywrócona światu, którego nie widziała od pięciuset lat. Ludzie i dżinny pozostają w stanie wojny, więc aby przetrwać, musi ukrywać swą tożsamość. Przybierając różne kształty, będzie trwać przy swoim nowym panu aż do czasu, kiedy ten wypowie swoje trzy życzenia.
Wszystko się komplikuje, gdy Nardukha, potężny król dżinnów, oferuje Zahrze szansę całkowitego uwolnienia od magii lampy. Uratowanie siebie oznacza jednak zdradzenie Aladyna - człowieka, w którym Zahra... zakochała się wbrew sobie. Teraz musi podjąć dramatyczną decyzję: wybrać między wolnością a uczuciem - zakazanym, lecz silniejszym niż wszystko, co znała do tej pory. 
Skrywane przez stulecia tajemnice, baśniowy świat skrzący magią, niebezpieczeństwo i miłość wbrew wszelkim zasadom." Źródło

Kolejna książka, która jest opowiedzeniem na nowo baśniowej historii za mną. Wreszcie porzuciliśmy Królewnę Śnieżkę i tym razem jeszcze raz mogłam poznać historię Aladyna i jego dżinna. Dlatego bardzo się ucieszyłam, że autorzy Epikboxa zdecydowali się na tą wspaniałą książkę.

Znalezione obrazy dla zapytania the forbidden wishWcześniej nie znałam Jessici Khoury, ani też nie słyszałam nic na temat jej twórczości. Autorka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła swoją książką i stylem, którym pisała. Khoury postarała się nas przenieść do odległej krainy, w której władzę posiada monarchia i zadbała o to, żebyśmy poczuli, że znajdujemy się w pałacu. Specjalne zwroty i etykieta pałacowa musiała być przez wszystkich znana. Bardzo też mi się podobało co jakiś czas powtarzanie "tysiąc i jeden raz", które jak wiemy łączy się z tą opowieścią. W końcu to baśń z tysiąca i jednej nocy.

Akcja była dla mnie jedną, wielką zagadką na początku. Zastanawiałam się, co może się takiego dziać w historii o Aladynie. Jednak i tu nic mnie nie zawiodło. Akcja była wartka i zaskakująca. Jedyne, co mi się nie podobało w tej książce to ciągłe skrywanie tajemnic przez Zahrę. Wiem, że to miało mnie trzymać w napięciu, jednak czasem zastanawiałam się, dlaczego nie poprosi Aladyna o pomoc.

A mówiąc o bohaterach to bardzo przypadli mi do gustu i byli świetnie wykreowani. Zahra, jako dżinn była potężna i potrafiła zamanipulować człowiekiem. Za to Aladyn był drobnym złodziejaszkiem o powalającym uśmiechu i poczuciu humoru. Obydwoje mieli jednak swoje słabości i dość traumatyczne historie, które po prostu trzeba poznać.

Wątek romantyczny, który w tego typu książkach jest ważny był bardzo dobrze wykonany. W Zakazanym życzeniu relacja pomiędzy Zahrą, a Aladynem stopniowo robiła się gorąca, a uczucia buchały coraz mocniej.

Zakończenie było zakręcone, ale też wyjaśniło nam wiele rzeczy. Na przykład, czym jest tytułowe zakazane życzenie, ale też dowiedzieliśmy się czegoś nowego o dżinnach. Zdecydowanie jest to książka warta polecenia, nie tylko dla wielbicieli Aladyna. Życzę wam przeczytanych tysiąca i jednej strony.

Tytuł: Zakazane życzenie
Autor: Jessica Khoury
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Ilość stron: 352
Ocena: 9/10
Autorka recenzji: Hayles

Znalezione obrazy dla zapytania aladdin gif

10 komentarzy:

 1. Strasznie jestem ciekawa tej książki i cały czas na nią poluje, bo słyszałam do tej pory same pozytywne opinie. "Zakazane życzenie" wydaje się być napisane naprawdę w fajny sposób :)
  Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie na nową recenzję książki "I tak dalej",
  BOOK MOORNING

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To poluj dalej, bo jest warta przeczytania. Życzę owocnych łowów. <3
   Pozdrawiam, Hayles

   Usuń
 2. Słyszałam o tej książce. Bardzo podoba mi się fabuła i myślę, że po nią sięgnę. Świetna recenzja!

  http://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo i zachęcam Cię podwójnie do przeczytania Zakazanego życzenia <3
   Pozdrawiam, Hayles

   Usuń
 3. Mam w planach tę książkę i bardzo jej jestem ciekawa :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinnaś ją przeczytać, jest cudowna <3
   Pozdrawiam, Hayles

   Usuń
 4. Uwielbiam tę książkę i całą historię, dlatego też objęłam ją patronatem. Autorka w bardzo ciekawy sposób wszystko przedstawiła <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą :) Była to historia bardzo ciekawa i jeszcze raz kiedyś do niej wrócę.
   Pozdrawiam, Hayles

   Usuń
 5. Uwielbiam książki oparte na motywach bajkowych! A jeszcze ta śliczna okładka... <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam tak samo. A okładka to cudo <3 Zdecydowanie polska edycja jest ładniejsza od amerykańskiej.
   Pozdrawiam, Hayles

   Usuń

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.