piątek, 27 stycznia 2017

Recenzja: "Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam się ikoną stylu." Jennifer L. Scott

"Paryski szyk teraz w Twoim zasięgu!
Jennifer Scott odkrywa sekrety życia francuskiej rodziny mieszkającej w ekskluzywnej szesnastej dzielnicy w Paryżu. Lekcji stylu udziela jej sama Madame Chic, a co najważniejsze – wcale nie są one takie trudne. Jennifer przyjechała do Paryża jako Kalifornijka, wróciła do Kalifornii jako paryżanka. Dwadzieścia prostych rad i wskazówek wystarczyło, by nauczyć się żyć à la française. Teraz czas na Ciebie!"  źródło

Do tej pory nigdy nie przeczytałam żadnej książki będącej poradnikiem. Nie odczuwałam takiej potrzeby i wydawało mi się, że wszystko to co jest ważne już wiem. Jednak pewnego dnia zdjęłam z półki Lekcje Madame Chic i postanowiłam przekonać się czy mi się spodobają.

Autorka książki ma przyjemny styl pisania. Można odnieść wrażenie, że siedzi tuż obok ciebie i rozmawiacie jak stare, dobre przyjaciółki. Ona opowiada o swoich przygodach w Paryżu i dzieli się swoimi wrażeniami oraz doświadczeniem, a ty w skupieniu słuchasz, zastanawiając się co ważnego chciałabyś wynieść z jej opowieść.

Choć jest to lekka lektura, to zdecydowanie nie można wszystkiego czytać na raz. Najlepiej na każdy dzień zostawić sobie wybrany fragment na dany temat. Dzięki temu można się lepiej zrelaksować i skupić na kilku konkretnych lekcjach, jakie zostały nam udzielone.

Ogromną rolę w książce odgrywają słówka i zwroty po francusku. Choć są one bardzo proste, to nadają niepowtarzalny klimat i atmosferę. Język francuski należy do grona tych, które uwielbiam, dlatego sprawiało mi to szczególną radość.

Lekcje Madame Chic sprawiły, że spojrzałam przychylniej na poradniki. Musiałabym skłamać, jeśli powiedziałabym, że niczego ciekawego się nie dowiedziałam, ani nie nauczyłam. Dużą pomocą dla mnie były krótkie notatki po każdym rozdziale, które zawierały najważniejsze punkty jakie powinno się zapamiętać.

Mimo, że często trudno jest zmienić swoje nawyki, to jednak da się do czego motywuje nas Jennifer L. Scott. Jeśli chcecie coś zmienić w swoim życiu lub poznać kilka cennych porad, jest to zdecydowanie pozycja dla Was. Mam nadzieję, że też Wam się spodoba :)

Tytuł: Lekcje madame Chic
Autor: Jennifer L. Scott
Seria: Madame Chic
Wydawnictwo: Literackie
Ilość stron: 296
Ocena: 9/10
Autorka recenzji: Alice

6 komentarzy:

 1. Ciekawa pozycja, jednak nie wiem, czy dla mnie. Może kiedyś bliżej się nią zainteresuję :)
  Pozdrawiam i zapraszam na recenzję "Królewskiego wygnańca"! pattbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto :D Chętnie też zajrzę by przeczytać recenzję ;)
   Pozdrawiam, Alice

   Usuń
 2. Nie przepadam za poradnikami i po ten raczej też nie sięgnę.

  Pozdrawiam, Natalia z bloga http://ksiazkomoaniaczka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda :/ Może kiedyś jeszcze uda Ci się przekonać do poradników ;)
   Pozdrawiam, Alice

   Usuń
 3. Zazwyczaj nie czytam poradników, ale może w końcu się przekonam!

  https://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam spróbować :) Ja też na początku nie byłam przekonana, ale po przeczytaniu zmieniłam zdanie ;)
   Pozdrawiam, Alice

   Usuń

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.