czwartek, 15 września 2016

Social media Book Tag

 

W tym miesiącu przychodzimy do Was z kolejnym TAG-iem. Tym razem jest on bardzo popularny i wszystkim z blogosfery bardzo znany, czyli Social Media Book TAG.

TWITTER, czyli Twoja ulubiona krótka książka.

Alice: Myślę, że tu mogę zaliczyć Zemstę czarownicy. Mały format oraz równie nieduża liczba stron, zakwalifikowały ją do tej właśnie kategorii.


Hayles: Tu zdecydowanie wpiszę Małego Księcia autorstwa Antoine de Saint-Exupery. Książka ta jest pełna wartości, o których współczesne społeczeństwo zapomina. 

FACEBOOK, czyli książka, którą każdy czytał i poczułeś presję by też ją przeczytać.

Alice: Papierowe miasta są pozycją, która tu pasuje. Niestety nie wywarły na mnie jakiegoś szczególnie dobrego wrażenia.


Hayles: Tu nie może się znaleźć nic innego, jak Gwiazd Naszych Wina. Cały świat starał się mi pokazać, że jeszcze nie przeczytałam tej książki, a powinnam. I nie żałuję, że Gwiazd Naszych Wina zagościło u mnie w biblioteczce.

TUMBLR, czyli książka, którą przeczytałeś, zanim była popularna.

Alice: Książka, o której od razu pomyślałam to Czerwień rubinu. Kiedy ją czytałam, tylko nieliczni wiedzieli o jej istnieniu.


Hayles: Seria Pretty Little Liars jest doskonałym przypadkiem książek, które przeczytałam zanim stały się tak popularne. Kiedy zaczynałam tą serię, prawie nikt nie wiedział o serialu, ani książkach. Dopiero później zrobił się mały szał i prawie każda dziewczyna czytała tą serię.


MYSPACE, czyli książka którą nie pamiętasz, czy ci się podobała czy nie. 

Alice: Przeważnie pamiętam każdą książkę, którą przeczytałam, a bynajmniej jakąś jej część. Tu muszę się przyznać, że moje myśli się gubią, gdy wracam do Wyszukiwarki szczęścia. Naprawdę nie przypominam sobie czy lubiłam tą pozycję, czy też nie.


Hayles: Tu mimo mojej dobrej pamięci, muszą się pojawić Piękne istoty. Jestem w stanie powiedzieć mniej więcej co tam się działo. Jednak to czy ta książka mi się podobała zostanie tajemnicą. 

INSTAGRAM, czyli książka, która była tak ładna, że musiałeś zrobić jej zdjęcie.

Alice: Coś co uwielbiam fotografować, a na pewno nie tylko ja, to bezsprzecznie Zniszcz ten dziennik. Zaskakujące wyzwania, jakie można odnaleźć na jego stronach i wykonanie tych niebanalnych zadań, należą do czegoś czemu zawsze warto zrobić zdjęcie.


Hayles: Dużo jest takich książek, ale wybitną okładkę ma Czy wspomniałam, że cię kocham. Prosta i elegancka, sprawia, że od razu chce się chwycić za telefon i robić zdjęcia. 

YOUTUBE, czyli książka, której ekranizację chciałbyś zobaczyć.

Alice: Z wielką chęcią zobaczyłabym Stalowe serce na ekranach kin. Ta niesamowita książka w wersji filmowej, przy dobrym wykonaniu, mogłaby być światowym hitem.


Hayles: Zdecydowanie i niepodważalnie Czerwona Królowa. W mojej głowie film jest wspaniały i trzyma się wydarzeń. A i oczywiście Mavena, gra najprzystojniejszy aktor.

 GOODREADS, czyli książka, którą polecasz wszystkim.

Alice: Jeśli ktoś mnie zapyta o ulubionego autora, to dostanie odpowiedź: Sanderson. Jeśli ktoś mnie zapyta o coś co polecę wszystkim, to dostanie dokładnie taką samą odpowiedź: Sanderson. W szczególności wyróżnię jego najlepszą książkę, według mnie - Drogę królówHayles: Wszyscy co mnie znają, wiedzą, że moją miłością są Dary Anioła. Dlatego każdą osobę, która się pyta o książkę bez zastanowienia polecam Miasto Kości, które zawładnęło moim życiem.

8 komentarzy:

 1. Sanderson jest jednym z moich ulubionych pisarzy! Chociaż „Drogi Królów” jeszcze nie przebrnęłam to w przyszłości na pewno to zrobię. Dary Anioła też kocham, chociaż już niektóre wydarzenia z tej książki są zamazane w mojej pamięci. Książki czytałam dawno temu i ostatnio często miewam myśli by przeczytać serię ponownie. „Gwiazd naszych wina” jest piękną powieścią, natomiast „Papierowe miasta” zaczęłam, ale jakoś nie mogłam skończyć tej książki. Nie wciągnęła mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Papierowe miasta były średnie i nie należały do udanych książek Johna Greena. Bardzo miło mi słyszeć, że też lubisz Sandersona. "Droga królów", choć jest bardzo długa i potrzeba na nią poświęcić trochę czasu, jest naprawdę warta przeczytania :)

   Pozdrawiam, Alice

   Usuń
 2. Świetny tag :D Bardzo przyjemnie się go czyta <333
  Mam zamiar wkrótce zacząć Dary Anioła <333

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  SZELEST STRON

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytaj, czytaj Dary Anioła :) są przecudowne i teraz czytam każdą książkę Cassandy Clare, która jest wydana.
   Pozdrawiam, Hayles :*

   Usuń
 3. Dary Anioła już niedługo się za nie zabiorę, nie meczcie mnie tak, Dary Anioła wszędzie je widzę! "Mały książę" jest wspaniały, a za "czerwień rubinu" wzięłam się jakieś chyba 4 lat temu. Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, kiedyś miałam to samo z Darami Anioła, szczególnie wtedy, kiedy film został nagrany XD. Ale było wart świetna seria <3.
   Pozdrawiam, Hayles

   Usuń
 4. Ocieświęty. O "Zemście czarownicy" nie słyszałam, ale za to jestem świerzo po lekturze "Małego Księcia". Niestety, do ulubionych na pewno go nie zaliczę. Czuję się jakbym była jedynym człowiekiem na świecie, którego ta książka nie pochłonęła :")
  A mnie do pana Greena nie ciągnie i jakkolwiek bardzo wzyscy się nim zachwycają, to ja jego twórczości kijem nie tykam :')
  Ooo, "Czerwień rubinu" <3 Uwielbiam całą trylogię!
  Jednak nie ciągnie mnie do Pretty Little Lairs :')
  Reszty przedstawionych przez Was książek nie znam - noooo, z wyjątkiem Darów. Jak ja je kurna kocham!! <3
  Pozdrawiam Was serdecznie! ;**

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.