poniedziałek, 15 sierpnia 2016

Kreatywny Book Tag

 W tym miesiącu przed nami kolejny Book Tag. Bardzo dziękujemy za nominację Pyśce z bloga Best Friend - the Book. Zobaczcie jak nam wyszły odpowiedzi na te dość trudne i interesujące pytania.


1. Książka, w której bohater/bohaterka ma kolorowe włosy.

Alice: Mam nadzieję, że różowe pasemko Jenny z Dziewczyn z Hex Hall, można zaliczyć XD. Nikt inny nie przyszedł mi do głowy.
Hayles: Oczywiście, że wybiorę niebieskie włosy Karou z Córki dymu i kości. Chociaż chwilę musiałam się zastanowić nad wyborem bohaterki. 

2. Książka, w której główny bohater/bohaterka potrafi śpiewać lub grać na jakimś instrumencie.

Alice: Dosyć rzadko spotykam się, aby główny bohater interesował się muzyką. Co ciekawe, przypomniał mi się akurat Will ze Zwiadowców. W piątej części (Czarnoksiężnik z Północy) miał okazję wykorzystać swoje umiejętności grania na mandoli, która często, ku ogromnemu niezadowoleniu bohatera, była mylona z lutnią.
Hayles: U mnie za to będzie to Jem z trylogii Diabelskie Maszyny. Wszyscy dobrze pamiętamy, że chłopak prześlicznie grał na skrzypcach. 

3. Książka, w której główny bohater/bohaterka się nie zakochał.

Alice: A ja myślałam, że to pierwszy tag był trudny :D Jednak o ile pamięć mnie nie myli to Flawia z Zatrutego ciasteczka w nikim się nie zakochała. Myślę, że to kwestia gatunku tej książki (powieść kryminalna) oraz młodego wieku głównej bohaterki (11 lat).
Hayles: A były takie? XD Długo szukałam pomiędzy bohaterami i bohaterkami, ale w końcu znalazłam. Będzie to Lillia z książki Ból za ból Jenny Han i Siobhan Vivian. W pierwszej części trylogii nie zakochuje się w nikim. Niestety jeszcze nie wiem, jak to będzie z następnymi tomami.

4. Książka, która jest oparta na motywie baśni lub bajki.

Alice: Dwie książki, które czytałam i które były oparte na baśniach i bajkach to Czarownica. Prawdziwa historia Diaboliny Rudnick Elizabeth oraz Akademia Dobra i Zła Somana Chainani.
Hayles: Będzie to na pewno Dziewczyna w czerwonej pelerynie Sarah Blakley-Cartwrigght, czyli trochę inna historia o czerwonym kapturku i The Shadow Queen C.J. Redwine - historia Królewny Śnieżki i Złej Królowej. 

5. Książka, w której główny bohater/bohaterka ma dziwne imię.

Alice: Każdy ma swoje zdanie czy dane imię jest dziwne, czy nie, ale jeśli miałabym jakieś wymienić to padłoby na Gansey'a z Króla kruków.
Hayles: Czasem autorzy wymyślają skomplikowane imiona i człowiek nawet nie wie, jak je przeczytać. Mi w pamieć szczególnie zapadło imię Celaena ze Szklanego Tronu.

6. Książka, w której główny bohater/bohaterka jest buntownikiem.

Alice: W świecie książek trochę było już buntowników. Jednak ja najbardziej kojarzę Jonas'a z Upadających królestw.
Hayles: Buntownik pojawia się w co drugiej książce i stara się zmienić świat, dlatego ja wymienię chyba najbardziej znaną nam buntowniczkę, czyli Katniss Everdeen z Igrzysk Śmierci. Gdyby nie jej mała prowokacja na arenie, nie byłoby buntu, a ona nie zostałaby jego twarzą.

7. Książka o skomplikowanym tytule.

Alice: Myślę, że może tu pasować Bestiariusz stracharza. Za każdym razem, kiedy komuś powiedziałam tytuł tej pozycji spotkałam się ze słowami: Co? Możesz powtórzyć tytuł?
Hayles: Może nie jest to skomplikowany tytuł, jednak jest on bardzo długi. A jest to Broken Hearts, Fences and Other Things to Mend autorstwa Katie Finn. 

8. Książka, która opowiada o kosmosie lub akcja dzieje się w nim.

Alice: Bardzo lubię tego typu książki. Pierwszą z nich, o której od razu pomyślałam to Misja 100. Akcja dzieje się głównie w kosmosie, choć część bohaterów potem przenosi się na Ziemię.
Hayles: Może nie będę tu bardzo oryginalna i powiem o W ramionach gwiazd, które miałam okazję czytać parę miesięcy temu. 

9. Książka, po której postanowiłeś zmienić się na lepsze.

Alice: W głowie mam Powiedz wilkom, że jestem w domu, które chyba po prostu zmieniło mnie na lepsze i dało spojrzenie na różne trudne tematy. Książka ta uczy tolerancji i akceptacji oraz potrafi zmienić sposób postrzegania różnych spraw.
Hayles: Na lepsze postanowiłam się zmienić po lekturze Wszystkie jasne miejsca Jennifer Niven. Ta książka pokazuję, że nie wolno się z nikogo naśmiewać, ale też zawsze trzeba pomóc osobie, która tego potrzebuje. 

10. Nominacje, jednak inne niż wszystkie. Liczba osób nominowanych do tagu musi być wielokrotnością liczby dwa.3 komentarze:

 1. Świetnie sobie poradziłyście pomimo naprawdę trudnych pytań. :)
  Dla mnie bohaterem, który śpiewał i grał zawsze będzie Adam z "Zostań jeśli kochasz". Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie miałam okazji przeczytać "Zostań, jeśli kochasz", ale mam tą książkę nadal w planach. Pozdrawiam, Hayles

   Usuń
 2. Dziękujemy za nominację!
  Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej :D

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.