sobota, 20 lutego 2016

Recenzja: "Szklany Miecz" Victoria Aveyard


"W kontynuacji Czerwonej Królowej Mare Barrow musi zmierzyć się z mrokiem, który ogarnął jej duszę, stawić czoło bezlitosnemu królowi Mavenowi i własnym słabościom.
Walka pomiędzy rosnącą w siłę armią rebeliantów a światem, w którym liczy się kolor krwi, przybiera na sile. Mare Barrow ma czerwoną krew, taką samą jak zwykli ludzie. Jednak jej zdolność kontrolowania błyskawic - nadprzyrodzona moc zarezerwowana dla Srebrnych - sprawia, że rządzący chcą wykorzystać dziewczynę jako broń. " ŹródłoKsiążka, na którą czekałam od maja wreszcie trafiła do moich rąk. I sprawiła, że mój świat wywrócił się do góry nogami. Wypatrywałam każdą wiadomość na temat Szklanego Miecza i kiedy otworzyłam książkę, nie wiem w którym momencie połykałam po sto stron.

Zawsze z kontynuacją pojawiają się pewne wątpliwości, zastanawiamy się, czy książka spełni nasze oczekiwania. Muszę szczerze powiedzieć, że Szklany Miecz jest jedną z lepszych drugich części, jakie miałam zaszczyt przeczytać. Chociaż mam wrażenie, że to jest tylko przedsmak tego co czeka nas w trzecim tomie. Niestety trochę książka mnie nudziła, jednak potem wszystko zostało mi wynagrodzone.

Największym zaskoczeniem była dla mnie Mare i jej zmiana. Na szczęście na dobre. Zazwyczaj bohaterki mają skłonności do użalania się nad sobą. Mare za to pochłania ciemność i chęć zemsty. Czasem dziewczyna od błyskawic zaczynała mnie przerażać i sama Elara, by się nią nie powstydziła. Może czasem nie zgadzałam się z wyborami Mare, jednak to była dobra transformacja.

Jedyne czego się nie spodziewałam i nawet na to nie liczyłam, była ilość krwi wylanej na kartach tej książki. Pierwsza część to było tylko pokazanie nam wadliwego świata, a druga pokazuje nam bezlitosny świat, którym rządzi Maven. Młody król, który jest znienawidzony przez własnego brata i Mare, która mu ufała,

Akcja pędziła do przodu już od pierwszych stron. Tylko w jednym miejscu było chwilowe zwolnienie. Każde wydarzenie miało swoje konsekwencje i każda nawet przypadkowo poznana osoba wnosiła wiele do historii. Pamiętajmy, jednak że cały czas obowiązuje nas zasada "Każdy może zdradzić każdego".

Zakończenie zaparło mi dech w piersiach. Tego się nie spodziewałam. Byłam w szoku i tylko mogłam powiedzieć: wow. Nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła przeczytać trzecią część. Teraz wystarczy tylko czekać.

Tytuł: Szklany Miecz
Autor: Victoria Aveyard
Seria: Czerwona Królowa tom2
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 560
Ocena: 8.5/10
Autorka recenzji: Hayles

2 komentarze:

  1. Końcówka zdecydowanie na plus. Wcześniej jednak muszę przyznać, że książka mnie nudziła... CZekam na 3 część. Zapraszam http://pabottyro.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja też nie mogę się doczekać trzeciej części, ale chyba będziemy musiały trochę poczekać...

      Usuń

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.