piątek, 6 listopada 2015

Recenzja: "This world we live in" Susan Beth Pfeffer

"It’s been a year since a meteor collided with the moon, catastrophically altering the earth’s climate. For Miranda Evans, life as she knew it no longer exists. Her friends and neighbors are dead, the landscape is frozen, and food is increasingly scarce.
 The struggle to survive intensifies when Miranda’s father and stepmother arrive with a baby and three strangers in tow. One of the newcomers is Alex Morales, and as Miranda’s complicated feelings for him turn to love, his plans for his future thwart their relationship. Then a devastating tornado hits the town of Howell, and Miranda makes a decision that will change their lives forever."

Trzecia część trylogii Last Survivors już za mną. Była to już ostatnia część ukazująca zmagania dwóch rodzin w obliczu wielu katastrof wstrząsających naszą planetą.

W tym tomie bardzo dużo się działo. Zostało rozwianych wiele wątpliwości, jak i pojawiło się dużo nowych. Przyszłość stawała się coraz bardziej niepewna, jednak główni bohaterzy starali cieszyć się chwilą i utrzymywać nadzieję na lepszą przyszłość.

Ogólnie jestem zadowolona z tej powieści, chociaż było parę drobiazgów, które mi nie przypadły do gustu. Mimo to warto pochwalić autorkę, gdyż podjęła się napisania pozycji o trudnej tematyce. Książki opowiadające o apokalipsa muszą być dopracowane i przemyślane w każdym szczególe, ponieważ bardzo prosto je zepsuć oraz sprawić, że będą nudne i niczym nie wyróżniające się.

Zakończenie książki bardzo mi się podobało. Było takim przełomowym momentem, który pokazywał, że główna bohaterka, przez minione wydarzenia dojrzała, dorosła i zdobyła dużo wiedzy i doświadczenia życiowego. Oczywiście, ponieważ mamy do czynienia z powieścią opowiadającą o apokalipsie, koniec trylogii nie był optymistyczny. Jednak nie był też pesymistyczny. Susan pozostawiła nas ze znakiem zapytania, nie sugerując wprost co się dalej stanie. Dała nam - czytelnikom - wolną rękę abyśmy sami zastanowili się nad zakończeniem i uczynili go, według uznania, lepszym lub gorszym.


Tytuł: This world we live in
Autor: Susan Beth Pfeffer
Seria: The Last Survivors #3
Wydawnictwo: Harcourt
Ilość stron: 381
Ocena: 8/10

Autorka recenzji: Alice

1 komentarz:

 1. Cześć :) czytałam, że pisałaś iż mogłabyś wysłać komuś "Dziewczyny z Hex Hall" tom 3 na emaila, mogłabyś i mi?:( dla mnie to mega ważne, kocham bardzo tę serię i chciałabym z przeczytać tom 3, ale nigdzie nie moge znalezc w jezyki polskim:(
  gdybys mogła mi wyslac, byłabym tak bardzo wdzieczna ❤
  to moj email: paulawinek6@gmail.com
  PS. przepraszam, że piszę pod tym postem, ale chciałam, żebyś zauważyła:(
  z gory dziekuje, pozdrawiam ❤

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.