wtorek, 16 grudnia 2014

Recenzja: "Zniszcz ten dziennik" Keri Smith

źródło
„To książka inna niż wszystkie, które dotąd widzieliście. To dziennik, który pozwala przekształcić destrukcje w kreacje, uruchomić wyobraźnię i wyrazić swoje emocje!
Wykorzystując pomysłowo, lecz osobliwie zilustrowane szablony, uznana artystka Keri Smith zachęca do dokonywania aktów destrukcji i eksperymentów w dzienniku, aby rozbudzić prawdziwy proces tworzenia.
Ideą dziennika jest jego kreatywne „zniszczenie” , „pobrudzenie”, „postarzenie” poprzez dowolną, bardzo osobistą, czasem abstrakcyjną, ale zawsze twórczą interpretacje zadań zaproponowanych na jego stronach. Polecenia te mogą wydawać się niekonwencjonalne: dziurawienie stron, malowanie dłońmi, zalewanie kawą, zgniatanie kartek czy zabranie dziennika po prysznic – nie należy jednak rozumieć ich zbyt dosłownie, ale jedynie jako podpowiedzi mające na celu wykorzystanie własnej wyobraźni i utrwalenia swoich stanów ducha, wrażeń i obserwacji z otaczającego świata. Każdy dziennik jest niepodważalnym dziełem jego twórcy oddając jego osobowość i postrzeganie rzeczywistości.” źródło

Kiedy dowiedziałam się o tym dzienniku to od razu wiedziałam, że będzie to dla mnie rzecz idealna. Kreatywna i związana ze sztuką mimo, że moje zdolności artystyczne nie są wielkie to z wielką chęcią wypełniam kolejne strony.

O co w tym chodzi?
Mamy kompletnie pusty dziennik, wypełniony po brzegi dziwnymi zadaniami.  Na samym początku mamy wskazówki, które są dość przydatne. Na następnej stronie podane są materiały. Oprócz takich zwykłych jak farby, kredki są między innymi : spontaniczność, nieprzewidywalność. Oczywiście też jest strona na napisanie swojego imienia( np. od tyłu lub białym kolorem). Pierwsze zadanie to ponumerowanie stron. Jest to żmudna praca, ponieważ tych stron jest ponad dwieście. Na szczęście nie ma zasady jak i kiedy mamy robić te zadania i dlatego niektóre strony są w połowie wypełnione.


Przyznaję, że jest to świetna zabawa, równocześnie jest to też nasz prywatny mały psycholog. Jednym z zadań jest zrobić nieprzewidywalny, destrukcyjny ruch dziennikiem. Kiedy jesteś zły zawsze możesz rzucić ni o ścianę lub go kopnąć i od razu lepiej się czujesz.

 Jest to zabawa dla małych i dużych. Nadaje się świetnie na prezent świąteczny. U mnie w klasie prawie wszystkie dziewczyny go mają i wszystkie są zadowolone. I naprawdę nie trzeba mieć nie wiadomo jakich zdolności, trzeba tylko mieć pomysł i niszczyć ten dziennik.

Tytuł: Zniszcz ten dziennik
Autor: Keri Smith
Wydawnictwo: Liber
Ilość stron:216
Ocena: 10/10
Autorka recenzji: Hayles

1 komentarz:

  1. Dostałam pod choinkę i jest super. Tyle fajnych pomysłów mozna zrealizować! :) Wreszcie kredki i mazaki pójdą w ruch :) Zniszcz Ten Dziennik to naprawdę kreatywna destrukcja :P Wrzuć więcej zdjęć jak wykonasz zadania, jestem bardzo ciekawa ;)

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.