poniedziałek, 29 września 2014

Recenzja : "Dziewczyny z Hex Hall" Rachel Hawkins


"(...) Powodem powołania Hekate Hall jest ochrona i szkolenie dzieci elfów oraz istot zmiennokształtnych i magicznych, których ujawnienie zdolności doprowadziły do różnorakich szkód, w związku z czym stanowią niebezpieczeństwo dla całej społeczności Prodigium. (...)''

Czy jesteś grzeczną dziewczynką?

Sophie Mercer zdecydowanie nie jest. Zbyt często wpada w tarapaty. Wreszcie „dla własnego dobra” trafia do Hex Hall, czyli szkoły z internatem dla czarownic, wilkołaków i elfów. W końcu Sophie to córka czarnoksiężnika.

I wtedy zaczynają się prawdziwe kłopoty. Życie „nowej” nie jest usłane różami. Zwłaszcza gdy najprzystojniejszy chłopak w szkole jest już zajęty. A jego dziewczyna, choć śliczna i słodka, potrafi zaleźć za skórę jak mało kto.

Jednak najgorsze wciąż przed Sophie. Ktoś zaczyna atakować uczniów, a podejrzenie pada na jej jedyną przyjaciółkę.

Książka od razu przypadła mi do gustu. Pochłonęła mnie niemal natychmiast. Myślę, że to za sprawą tego, że była lekka i przyjemna, ale i też, że ubóstwiam powieści gdzie główni bohaterowie mają magiczne zdolności oraz ogólnie są to postacie nie z tego świata.

Na początku książki dowiadujemy się nieco o Sophie Mercer. Później "idziemy z nią" do szkoły z internatem, czyli Hex Hall, gdzie mamy okazję poznać okoliczne istoty. Już pierwszego dnia  w szkole nasza główna bohaterka  wpada w kłopoty. Poznaje tych miłych i mniej miłych uczniów szkoły.  Próbuje jakoś odnaleźć się w tym całym towarzystwie, co nie jest łatwe. Chyba większość z Was już tego doświadczyła jak to jest być nowym w klasie i zapewne wie, że nie jest to do końca takie proste. Niespodziewanie dostaje propozycję dołączenia do magicznego kręgu. Wtedy prawdziwa przygoda się rozpocznie. Mroczne sekrety oraz niespodziewane ataki na uczniów Hex Hall sprawią, że nikt już nie będzie mógł czuć się bezpiecznie. A kiedy Sophie odkryje szokującą prawdę o sobie będzie musiała podjąć ciężką decyzję.

Tym razem na końcu recenzji można obejrzeć sobie różne okładki tej książki :)


Tytuł: Dziewczyny z Hex Hall
Autor: Rachel Hawkins
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 302
Ocena: 9/10

Autorka recenzji : Alice

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.