niedziela, 28 września 2014

Recenzja: "Partials. Częściowcy" Dan Wells

,,(...) - Któregoś dnia badacze znajdą wzór wśród tych danych i za jego pomocą zsyntetyzują lekarstwo. Możemy do tego doprowadzić pod warunkiem, że ... - Hardy zawiesiła głos i Kira dokończyła szybko: 
- ... dokładnie przeanalizujemy przebieg choroby u każdego dziecka i będziemy uczyć się na błędach.                                                                                                                                                       
- Znalezienie lekarstwa może zależeć od danych, które trzymasz w ręku. Jeśli ich nie zarejestrujesz, to dziecko umrze na próżno.(...)"

Częściowcy zostali stworzeni przez ludzi. Byli bronią doskonałą. Wygrali wojnę, na którą ich posłano. Potem zbuntowali się przeciw swoim twórcą. Wirus RM wybił ponad 99% ludzi. Dzieci umierają zaraz po urodzeniu. Najmłodszy człowiek na ziemi ma czternaście lat. Częściowcy są odporni na RM. Młoda lekarka Kira zrobi wszystko, by przeprowadzić badania na jednym z nich. Nawet za cenę rozpętania ostatecznej wojny.
 Za czytanie tej książki zabrałam się od razu. Bardzo szybko mnie wciągnęła i sprawiła, że nie miałam ochoty  już nic robić poza czytaniem. Napisana prostym językiem, książka przedstawia nam wizję przyszłości. Niestety ta wizja nie jest zbyt optymistyczna. Ponad 99% ludzi nie żyje, a noworodki wciąż umierają. Wszystko to przez wirusa RM, który został wywołany przez częściowców. Główna bohaterka Kira Walker, podczas swych poszukiwań leku na RM zrozumie, że historia buntu maszyn jest trochę inna niż ta dotychczas znana. Nieustanna walka o życie i próby odkrycia prawdy oraz nieoczekiwane zakończenie sprawia, że nie sposób będzie każdemu oderwać się od książki.                         

Tytuł: Partials. Częściowcy
Autor: Dan Wells
Wydawnictwo: Jaguar
Ilość stron: 415
Ocena: 9/10

Autorka recenzji: Alice

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.