poniedziałek, 29 lipca 2013

"Fabryka Strachu" L.A. Jones

„Istnieje sekret, który musisz poznać.
Sekret o tym, jak powstaje strach.
Witaj w Fabryce Strachu!
Pewnego dnia Andrew i jego siostra Poppy budzą się w innym wymiarze. Zostali porwani i umieszczeni w Fabryce Strachu- miejscu zarządzanym przez Wezuwiusza, któremu służy armia cieniostworów. Ostatecznym celem Wezuwiusza jest pozyskanie strachu Wyzwoliciela, który pozwoli mu przemienić najstraszniejsze ludzkie koszmary w rzeczywistość. Andrew dowiaduje się, że według przepowiedni to przed stu lat, to właśnie on jest Wyzwolicielem i to od niego będzie zależała przyszłość świata i ludzkości. Ta bitwa zdecyduje o losach świata.”

Fabryka Strachu nie jest najlepszą książką jaką czytałam, ale i nie najgorszą. Jest idealnie w środku. Początek jest dość nudny, ale potem akcja tak szybko się toczy, że nie wiadomo kiedy jest się przy ostatniej stronie. Wielkim minusem jest to, że czcionka jest duża i niemiło się czyta. Jednak rekompensuje się to dużą ilością przeżyć bohaterów zawartych w powieści. Mogę dodać również, że trochę nie odpowiadał mi wiek bohaterów, ale to nie mój wybór. Historia wyróżnia się spośród innych książek i przez to wciąga jeszcze bardziej. Finał nie był bardzo zaskakujący, ale można było przez niego przebrnąć.

Andrew to główny bohater w powieści. Ma trzynaście lat i jest zwykłym chłopcem, który cieszy się, że zaczęły się wakacje. Pewnego dnia ze swoją siostrą idzie na targ w Londynie, żeby kupić sobie nowy film. I w tym momencie widzi, że jego siostrę ktoś atakuje. Po krótkiej walce podchodzi do niego dziwna kobieta, która daje mu łapacze snów i każe mu je zawieść nad łóżkiem. Również opowiada mu o tym, że Andrew jest jakimś Wyzwolicielem. Chłopak odchodzi i wyrzuca łapacze do kubła i ignoruje słowa kobiety. To był błąd. Zostaje umieszczony w Fabryce Strachu. Andrew szybko znajduje nowego przyjaciela Dana.  Okazuje się, że jest tam mnóstwo dzieci  i nie ma żadnego wyjścia z Fabryki. Czy Andrew znajdzie wyjście i czy uratuje wszystkie dzieci? I czy to prawda, że on jest Wyzwolicielem?

Poppy to siostra bliźniaczka Andrew. Na początku różni się od niego, ponieważ nie jest tak odważna  jak on. Jednak potem zyskuje więcej odwagi  i pomaga bratu uratować świat. Jest równie zwyczajna co jej brat dopóki nie trafia do Fabryki Strachu. Tam okazuje się , że mimo wielkiego strachu umie sprostać powierzonym jej zadaniom.

Polecam książkę osobą, które lubią akcje i nienaturalne zjawiska.

Tytuł: Fabryka Strachu
Autor: L.A.Jones
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Stron: 372
Ocena: 7/10
Autorka recenzji: Hayles

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.