piątek, 5 lipca 2013

"Dziewczyna w czerwonej pelerynie" Sara Blakley-Cartwright

"Siostra Valerie była piękna, dobra i urocza. A teraz nie żyje. Henry, przystojny syn kowala,próbuje pocieszyć Valerie, lecz jej zbuntowane serce bije mocniej dla kogoś innego- drwala uważanego za wyrzutka, Petera, który próbuje dziewczynie inne życie z dala od domu. Po brutalnym zabójstwie siostry świat Valerie zaczyna w szaleńczym tempie wyrwać się spod kontroli. Od pokoleń gniew Wilka łagodzono comiesięczną ofiarą, jednak teraz nikt nie jest bezpieczny. kiedy do wsi przybywa znany pogromca wilkołaków, mieszkańcy dowiadują się, że bestia żyje wśród nich- może być nią każdy... Wkrótce okazuje się, że Valerie jako jedyna posiada zdolność rozumienia głosu potwora. Wilk mówi, że dziewczyna musi poddać się jego woli, zanim przeminie krwawy księżyc. W przeciwnym wypadku zginą wszyscy, których kocha."

Książka jest niesamowita.Od razu można się przenieść do wsi, w której mieszka Valerie. Bardzo szybko czytało mi się powieść, ponieważ została napisana bardzo prostym językiem. Rozbawiło mnie to, że książka jest napisana na podstawie filmu. Pozwoliło mi to lepiej poznać bohaterów i świat, który ich otaczał. Każdy też powinien wiedzieć, że to jest unowocześnienie bajki z dzieciństwa- Czerwonego Kapturka. To oznacza, że pojawił się tekst " Babciu, ale ty masz wielkie oczy", chociaż został użyty w trochę innej sytuacji. Ksiażka bardzo mi się spodobała, ponieważ do końca nie było wiadomo kto jest Wilkiem. Autorka cały czas nam podsuwa inne osoby, które wydają się winne. Dopiero w finale układanka nam się układa i wszystko już wiemy. Akcja toczy się w miarę żwawo.

Valerie to blondwłosa i zielonooka niewiasta. Bardzo się różni od swojej siostry Lucie zachowaniem, jak i wyglądem. Nie interesuje się chłopcami, jak przyjaciółki i siostra. Ona woli robić rzeczy, które rzadko są dobrze przemyślane.. Jednak podczas pracy w polu zjawia się dawny przyjaciel Valerie- Peter, wszystko wywraca się do góry nogami. Okazuje się, że dziewczyna zakochała się na zabój w Peterze i zamierza z nim uciec, i żyć długo i szczęśliwie. W tym właśnie momencie dziewczyna dowiaduje się, że jej siostra nie żyje, a chłopak, w którym Lucie się zakochała został zaręczony z Valerie. Zabójcą okazuje się Wilk, który nie zaatakował od bardzo wielu lat. Kogo dziewczyna wybierze Petera czy Henry’ego? Czy odkryje, kto się czai pod skórą Wilka?

Peter dawny przyjaciel z dzieciństwa Valerie powraca do wsi. Jest przystojny i umięśniony oraz ubrany na 
czarno. Wygląda przez to tajemniczo. Okazuje się, że przez ten czas kiedy go nie było cały czas pamiętał o swojej towarzyszce z dzieciństwa. Teraz jest piękną dziewczyną i jest w niej zakochany. Kiedy dowiaduje się, że Valerie czuje to samo co on proponuje jej propozycje nie do odrzucenia, a mianowicie ucieknięcie z tego potwornego miasteczka nękanego przez Wilka. Kiedy mają jechać sistra ukochanej zostaje zabita przez plagę wsi. Chłopak zawsze pojawia się w zły miejscu i o złej porze. Czy on jest zamieszany w sprawę zamordowania czy może kto inny? Czy mimo zaręczyn Valerie zostanie przy niej czy znowu ja opuści?

Henry to bogaty kowal, do którego wszystkie dziewczyny wzdychają. On, jednak zakochuje się w Valerie i się z nią zaręcza, bez jej wiedzy. Chłopak może zapewnić jej lepsze życie, niż Peter. Umie wykuwać piękne rzeczy w swojej kuźni.  Jest bojowy i lubi rywalizować. Ponieważ cały czas chce wygrać z Peterem o serce ukochanej. Kiedy dowiaduje się o morderstwie wykonanego prze Wilka od razu chce iść ze swoim ojcem i innymi mężczyznami na łowy na bestie. Czy wygra walkę o miłość do Valerie? Czy może przegra?

Jeju zakochałam się w tej książce od pierwszego zdania. Polecam każdemu kto kocha romans i akcje, ale i również fanom filmu.

Tytuł: Dziewczyna w czerwonej pelerynie
Autor: Sara Blakley- Cartwright
Wydawnictwo: Galeria Książki
Stron: 368
Ocena: 9/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.