niedziela, 30 czerwca 2013

"Piękne Istoty" Kami Gracia& Margaret Stohl

„Lena Duchannes jest inna. I nie tylko dlatego, że jest znikąd i nie pasuje do blondwłosych piękności z Gatlin, ale również dlatego, że skrywa mroczną tajemnicę. Klątwę, która ciąży na jej rodzinie od pokoleń. Klątwę, której nie pogrzebią nawet mroczne bagna i zapadłe cmentarzyska tego zapomnianego przez ludzi południa. Ethan Wate marzy tylko o tym, żeby się wyrwać z Gatlin. Chłopak od miesięcy śni o pewnej dziewczynie, której nigdy wcześniej nie spotkał. Jakie jest jego zdziwienie, kiedy tę samą dziewczynę widzi na szkolnym korytarzu. Od tej chwili liczy się tylko ona i niezwykła więź, która ich połączyła. W miasteczku bez tajemnic jeden sekret zmieni wszystko…”

Piękne istoty zrobiły na mnie duże wrażenie. Nie mogłam się od nich oderwać i byłam w tak jakby transie. Mimo tego początek był strasznie nudny, jednak później wszystko zrekompensowało się i można było zostać wciągniętym. Bardzo mi się spodobało to, że każdy nowy rozdział miał na górze datę. Przez to mogliśmy odliczać czas do urodzin Leny. Finał był zaskakujący i niesamowity. Połykałam strony, jedną za drugą, żeby dowiedzieć się jaki będzie koniec historii Leny i Ethana. Książkę czyta się dość szybko, chociaż utrudnia to mała czcionka.

Lena Duchannes jest jedną z głównych bohaterów książki. Na początku roku szkolnego zjawia się w Gatlin i zostaje nową uczennicą. Nie jest lubiana i bardzo różni się od typowych dziewczyn w miasteczku. Jednak mimo tego znajduje przyjaciela( ,a może nawet więcej?). Lena to dziewczyna, która chce być lubiana, jednak nie umie się wpasować w szkolne zasady i od pierwszego dnia jest znana jako siostrzenica Ravenwooda. Okazuje się, że dziewczyna jest Obdarzona i z dniem kiedy skończy szesnaście lat stanie się Istotą Światła lub Ciemności. Wraz z Ethanem starają się sprawić, żeby nie stała się Istotą Ciemności. Jednak odkrywają przerażającą prawdę, która może przesądzić los dziewczyny.

Ethan Wate to popularny chłopak w Gatlin. Wszyscy go lubią w szkole i świetnie gra w koszykówkę. Ma dziwne koszmary, które są bardzo realne. Każdy jest taki sam. :Próbuje uratować dziewczynę, jednak ona wyślizguje się w ostatnim momencie. Na początku nowego roku szkolnego pojawia się nowa uczennica, która okazuję się być dziewczyna z koszmarów. Zaczyna pomiędzy nim, a Leną wiązać się uczucie, jednak dziewczyna go odpycha. Mimo, że przyjaciele zaczynają go ignorować z powodu znajomości z siostrzenicą Ravenwood’a, chłopak nadal się z nią przyjaźni. Ethan to postać, którą bardzo polubiłam, ponieważ pokazywał ile można poświęcić dla ukochanej osoby.

Zachwyciła mnie ta piękna historia. Nie był to Zmierzch, jak niektórzy mówią. Jest to piękna, a zarazem przerażająca. Polecam ją wszystkim co uwielbiają magie. Już nie mogę się doczekać kiedy sięgnę po następną część.Takie książi można zapamiętać na zawsze.

Tytuł: Piękne Istoty
Autor: Kami Gracia& Margaret Stohl
Wydawnictwo: Łyński Kamień
Stron: 536
Ocena: 9/10
Autorka recenzji: Hayles

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.