niedziela, 18 czerwca 2017

World Tour Book Tag


Dzisiaj powracamy do Was z naszym autorskim Tagiem. Tym razem postanowiłyśmy wybrać się na wycieczkę dookoła świata i wśród wszystkich przeczytanych przez nas książek odnaleźć te, których autorzy pochodzą z różnych zakątków świata. Zobaczcie sami, z jakich krajów udało nam się poznać autorów. ;)


1. Hiszpania - Carlos Ruiz Zafón
Znalezione obrazy dla zapytania cień wiatruZnalezione obrazy dla zapytania światła września

Alice/Hayles: Jeżeli istnieje taka osoba, która nie zna tego autora, to możemy szczerze powiedzieć, że takiej nie znamy. Carlos Ruiz Zafón jest pisarzem bardzo dobrze znanym ze swoich świetnych powieści. My miałyśmy okazję go poznać poprzez "Cień wiatru" i "Światła września".

2.Francja - Antoine de Saint-Exupery
Mały Książę
Znalezione obrazy dla zapytania mały książe okładka
Alice/Hayles: Francję rozsławił Antoine de Saint-Exupery, który "Małym Księciem" oczarował chyba każdego, niezależnie od wieku. W bardzo krótkiej książce autorowi udało się zawrzeć wiele ponadczasowych mądrości.3. Niemcy - Kerstin Gier i Gesa Schwartz
 
Alice: Z Niemczech pochodzą dwie autorki, które podbiły moje serce. Jedna rozbudowanym i cudownym światem gargulca Grima, druga urzeczywistnieniem mojego marzenia o podróżach w czasie dzięki historii Gwendolyn. Zarówno Gesa Schwartz, jak i Kerstin Gier udowodniły, że młodzieżowa literatura niemiecka jest warta uwagi.4.Austria - Marc Elsberg
Znalezione obrazy dla zapytania marc elsberg zeroZnalezione obrazy dla zapytania blackout książka 
Alice: Austria jest ojczyzną Marca Elsberga znanego z książek takich jak: "Zero", "Blackout", czy "Helisa". Podejmują one głównie zagadnienia dotyczące togo co może nastąpić w przyszłości i jakie tego mogą być skutki. Moje pierwsze spotkanie  z tym autorem nastąpiła przy "Blackout", a obecnie na swoją kolej do przeczytania czeka "Zero".
5. Polska - Aneta Jadowska i Katarzyna Puzyńska
Znalezione obrazy dla zapytania motylek puzyńskaZnalezione obrazy dla zapytania dziewczyna z dzielnicy cudów 
Hayles: Do tej pory miałam okazję przeczytać dwie książki Anety Jadowskiej i żadna z nich mnie nie zawiodła. Są to książki wypełnione akcją, humorem zwrotami akcji. Jest to godny przedstawiciel polskiego fantasy. Za to książki Katarzyny Puzyńskiej to dobrze skonstruowane kryminały, przy których nie jesteśmy w stanie odłożyć książki, dopóki nie rozwiążemy do końca zagadki.6. Anglia - Jojo Moyes i Joseph Delaney
Znalezione obrazy dla zapytania jojo moyes książkiZnalezione obrazy dla zapytania zemsta czarownicy
Alice/Hayles: Wśród brytyjskich autorów, wyjątkowo nie wspomnimy o J.K. Rowling, tylko powiemy coś o dwóch innych i bardzo znanych pisarzach. Jojo Moyes zasłynęła swoją książką Zanim się pojawiłeś i zdobyła serca wielu polskich czytelniczek. Jej książki cechują się humorem i nietuzinkowymi głównymi bohaterkami.   

7. Irlandia - Peadar Ó Guilin
Znalezione obrazy dla zapytania the call peadar o'guilinZnalezione obrazy dla zapytania The Inferior

 Alice/Hayles: The Call było książką niezmiernie zaskakującą. Zdecydowanie zachęca do przeczytania kolejnych książek tego autora.  Ma on nieposkromioną wyobraźnię i jego pomysły nas zaskoczyły. Jest to książka, którą z całego serca wszystkim książkoholikom polecamy. 
8. Szkocja - Arthur Conan Doyle

Alice: Postać Sherlocka Holmesa cieszy się niemałą sławą do dziś. Jego twórca, pochodzący ze Szkocji, Arthur Conan Doyle wprowadził powieści detektywistyczne na nowy poziom. Jego książki należą do tych, z którymi każdy powinien się zapoznać.9. Szwecja - Camilla Läckberg i  Elfgren Sara B., Strandberg Mats
Znalezione obrazy dla zapytania księżniczka z loduZnalezione obrazy dla zapytania krąg

Alice/Hayles: Wiadomo, że Szwedzi są głównie znani z thrillerów i kryminałów, ale i wśród och autorów znajdziemy przedstawicieli gatunku fantasy. Camilla Läckeberg jest jedną z najbardziej znanych autorek thrillerów i jej książki naprawdę potrafią zmrozić krew w żyłach.   
10.Rosja - Dmitry Glukhovsky
Znalezione obrazy dla zapytania metro 2033Znalezione obrazy dla zapytania future dmitry glukhovsky

Alice: Popularnym rosyjskim pisarzem jest DM. Mało kto nie słyszał o "Uniwersum metro 2033" lub chociażby "Future". "Metro 2033" było dla mnie ciekawą przygodą, a za "Future" planuję kiedyś się zabrać.  11. Australia - Trudi Canavan i John Flanagan
Znalezione obrazy dla zapytania zwiadowcyZnalezione obrazy dla zapytania trylogia czarnego maga 
Alice: Australia jest ojczyzną dwójki wybitnych i dobrze znanych autorów na całym świecie - Trudi Canavan i Johna Flanagana. Obydwoje, choć zajmują się różnymi gatunkami, podbili moje serce już wiele lat temu. Do dziś jest o nich głośno i wciąż pozostają czynnymi twórcami, co widać po Trylogii Prawo Millenium i Wczesnych latach Zwiadowców.
12.Kanada - Morgan Rhodes
Znalezione obrazy dla zapytania upadające królestwaZnalezione obrazy dla zapytania Book of Spirits and Thieves
Hayles: Morgan Rhodes zaczarowała moje serce serią Falling Kingdoms.  Wartka akcja, bohaterowie z różnych warstw społecznych i magia, która jest głównym aspektem książek zdecydowanie ustawia powieści pani Rhodes na liście do przeczytania. Oczywiście osoby, które nie są przekonane do fantasy, znajdą też parę innych wątków, które im się spodobają.
13.Filipiny - Melissa de la Cruz
Znalezione obrazy dla zapytania błękitnokrwiściZnalezione obrazy dla zapytania wyspa potępionych

Alice/Hayles: Melissa de la Cruz jest przykładem takiej autorki, którą miałyśmy okazję poznać z dwóch bardzo różnych i skrajnych stron. Jej "Wyspa potępionych" była naprawdę przyjemną lekturą, czego już nie możemy niestety powiedzieć o "Błękitnokrwistych", którzy zawiedli na całej linii.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wykonania tego tag'u. Jest on doskonałą okazją do sprawdzenia jak z twórczością wielu autorów z różnych zakątków świata miało się okazję zapoznać.

12 komentarzy:

 1. Hi! I just have discovered your blog and now I am following you, I hope u can visit mine and if u like follow me back. Great post! Kisses from http://mylifeinsimplelittlewords.blogspot.com.es/ ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you so much and we're so happy that you've found our blog. We're gonna visit your site for sure. <3
   Kisses, Alice and Hayles

   Usuń
 2. Świetnie przemyślany tag i świetnie dobrane książki! Odnalazłam tu kilka tytułów, których jeszcze nie czytałam, a które mogłyby mi się spodobać, więc dzięki dziewczyny ;)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie na nową recenzję,
  www.bookmoorning.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy bardzo i cieszymy się, że udało ci się znaleźć coś dla siebie. Cała przyjemność po naszej stronie. :D
   Pozdrawiamy, Alice i Hayles

   Usuń
 3. Bardzo fajny pomysł na tag! :D Uwielbiam Trylogię czasu <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło nam to słyszeć. :D My również bardzo lubimy twórczość Kerstin Gier.
   Pozdrawiamy, Alice i Hayles

   Usuń
 4. Uwielbiam autora z Francji i oczywiście Anglia <3 Pomysłowy Tag!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Mały książę" to cudowna książka, a autorzy angielscy zdecydowanie zaskarbili nasze serca. ;)
   Pozdrawiamy, Alice i Hayles

   Usuń
 5. No proszę jakie zestawienie. Zauważyłam, że u mnie ostatnio na zmianę literatura brytyjska i amerykańska, więc prawie na gwałt szukam jakiegoś urozmaicenia. Część z zaproponowanych przez Was książek czytałam, ale upatrzyłam sobie Anetę Jadowską. Już kiedyś miałam się za nią zabrać, ale pokrzyżowały mi się plany.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aneta Jadowska powinna się Tobie spodobać. Jej książki są warte przeczytania. U nas też przeważa literatura amerykańska i robiąc ten tag nawet najbardziej egzotycznie brzmiące nazwiska pochodziły ze Stanów Zjednoczonych. XD
   Pozdrawiam, Alice i Hayles

   Usuń
 6. Bardzo ciekawy TAG! Pierwszy raz go widzę. Aczkolwiek wydaje mi się, że nie tak prosto go wykonać ;P

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy! Musimy się zgodzić, że nie było tak łatwo. Jednak udało nam się odkryć jak wielu autorów, z różnych zakątków świata, miałyśmy okazję poznać. ;)
   Pozdrawiamy, Alice i Hayles

   Usuń

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.