środa, 3 maja 2017

Zapowiedzi książkowe 2017: maj i czerwiec

Cześć! Razem z Hayles postanowiłyśmy przedstawić Wam ciekawe premiery książkowe planowane na maj oraz czerwiec. Pojawi się kilka ciekawych książek, które warto mieć pod ręką w te coraz cieplejsze dni. Liczymy, że znajdziecie coś dla siebie! :)

WYDAWNICTWO: SQN
Znalezione obrazy dla zapytania wiatrodziej1."Wiatrodziej" Susan Dennard
Data premiery: 10 maja
"Życie Merika nie jest łatwe. Niedawno stracił najlepszego przyjaciela, a do tego właśnie spłonął mu okręt. Za wszystkim stoi jego siostra Vivia, która chce się pozbyć młodego księcia i zasiąść na tronie. Na domiar złego Czaroziemie właśnie stają w obliczu wojny. Świat znany Merikowi bezpowrotnie odchodzi w przeszłość.
Safi i Iseult wpadły w nie mniejsze kłopoty. Znowu zostały rozdzielone i nie wiadomo, czy jeszcze kiedykolwiek się spotkają. Safi towarzyszy cesarzowej, a po piętach depczą im piekielni bardowie. Każdy chce mieć potężną prawdodziejkę po swojej stronie, bowiem jej moc może zdecydować o powodzeniu w rozgrywkach politycznych. Z kolei Iseult po raz kolejny musi się zmierzyć z okrutnym krwiodziejem. A może powinna mu zaufać?"WYDAWNICTWO: JAGUAR
2. "Tysiąc odłamków ciebie" Claudia Grey
Data premiery: 10 maja
Znalezione obrazy dla zapytania tysiąc odłamków ciebie"Marguerite Caine dzięki swoim rodzicom – wybitnym fizykom – od dziecka poznaje najśmielsze teorie naukowe. Najbardziej zdumiewający wśród nich jest najnowszy wynalazek jej matki, urządzenie nazwane Firebirdem, pozwalające na podróż do równoległych wymiarów.
Gdy ojciec Marguerite zostaje zamordowany, wszystkie poszlaki wskazują na jedną osobę – Paula Markova, błyskotliwego, ale enigmatycznego asystenta jej rodziców. Zanim dosięgnie go ramię sprawiedliwości, Paul ucieka do innego świata. Nie bierze jednak pod uwagę determinacji Marguerite.
Z pomocą Theo, drugiego asystenta rodziców, Marguerite ściga Paula poprzez różne wymiary. W każdym świecie, do którego przeskakuje, spotyka inną wersję Paula, co sprawia, że zaczyna wątpić w jego winę i przestaje dowierzać własnemu sercu. Już niebawem wplątuje się w romans równie niebezpieczny, jak i kuszący."


WYDAWNICTWO: FILIA
3. "Deniwelacja" Remigiusz Mróz
Data premiery: 10 maja

"Gdzie jest Wiktor Forst?
To pytanie zadają sobie zakopiańscy śledczy, gdy topniejący w Tatrach śnieg odsłania makabryczny widok na zboczach Giewontu. Odnalezione zostają zwłoki grupy kobiet, których za życia nic ze sobą nie łączyło.
Żadna wycieczka nie zaginęła zimą na szlakach, a wszystkie ofiary wypadków w górach zostały odnalezione. W dodatku na ciałach nie ma żadnych śladów świadczących o tym, by doszło do zabójstw. Kiedy w Zakopanem znikają jednak kolejne kobiety, nie ma wątpliwości, że na Podhalu pojawił się seryjny zabójca.
Policja odkrywa ślad prowadzący do Wiktora Forsta. Problem polega na tym, że nikt nie wie, gdzie od roku przebywa były komisarz…"
WYDAWNICTWO: CZWARTA STRONA
4. "Smak Strachu" Sarah Hilary
Data premiery: 14 czerwca


3_Sarah HILARY_Smak strachu front.indd"Czy w mieście pełnym kamer można zniknąć bez śladu?

Młoda dziewczyna powoduje śmiertelny wypadek drogowy i rozpływa się w powietrzu. Jej tropem rusza zespół śledczy niezrównanej Marnie Rome. Uciekinierka trafia do mrocznego domu, w którym głową rodziny jest nieobliczalny Harm, dający schronienie także innym zagubionym nastolatkom. Czy jednak dach nad głową jest w stanie wynagrodzić im cierpienie doświadczane każdego dnia? Co stanie się, gdy komisarz Rome spróbuje zagrozić rodzinie psychopatycznego Harma?"
WYDAWNICTWO: MOONDRIVE
Znalezione obrazy dla zapytania królewska klatka5. "Królewska klatka" Victoria Aveyard
Data premiery: 24 maja

"Mare jest pilnie strzeżonym więźniem zdanym na łaskę i niełaskę Mavena. Dręczą ją wspomnienia własnych błędów, a działanie Cichego Kamienia pozbawia ją mocy. Buntowniczka staje się dziewczyną bez błyskawic. Jednak i Maven otoczony jest wrogami. Z trudem utrzymuje kontrolę nad krajem oraz swoim więźniem. Mare czuje, że mimo nienawiści, którą żywi do Mavena, jest on prawdopodobnie jej jedyną szansą na przeżycie, zwłaszcza że Evangeline dąży do jak najszybszej egzekucji Czerwonej Królowej. Tymczasem Nowi i Czerwoni przygotowują się do wojny, bo nie chcą już dłużej pozostawać w ukryciu. Jest z nimi książę Cal, którego nic nie powstrzyma przed ratowaniem Mare.
Kto rozświetli drogę buntowników, jeśli dziewczyna od błyskawic straci swoją moc? Już wkrótce ogień ogarnie wszystko i spali bezpowrotnie Nortę, jaką Mare znała."WYDAWNICTWO: FEERIA
6."Chłopak z innej bajki"
Data premiery: 10 maja

Znalezione obrazy dla zapytania chłopak z innej bajki"Caymen ma 17 lat i po szkole pracuje w należącym do jej mamy nieco dziwacznym sklepie z porcelanowymi lalkami i specjalizuje się w sarkastycznym podejściu do życia, szczególnie wobec bogaczy. Lata obserwacji zamożnych ludzi zza lady i życiowe doświadczenia mamy nauczyły ją, że nie można im ufać, a do tego są zblazowani, nieuprzejmi i przekonani, że cały świat powinien leżeć u ich stóp. Gdy do sklepu trafia Xander, wysoki, przystojny i na swój sposób uroczy, ale najwyraźniej obrzydliwie bogaty, od razu widać, że jest z totalnie innej bajki. Caymen co prawda znajduje z nim wspólny język, ale jest przekonana, że jego zainteresowanie nie potrwa długo. Gdy Xandrowi niemal udaje się ją do siebie przekonać, dziewczyna odkrywa, że pieniądze grają w ich związku o wiele większą rolę, niż sądziła. Na ich wspólnej drodze piętrzą się przeszkody... czy ostatecznie trafią razem do tej samej bajki?"

15 komentarzy:

 1. Chyba najbardziej ciekawie brzmi: "Tysiąc odłamków ciebie". Z chęcią bym przeczytała. Natomiast kolejna książka Victorii Aveyard przypomina mi o zalegającej na półce "Czerwonej królowej"... Kasie West chyba sobie podaruję, jakoś mnie nie kręci jej twórczość.

  Pozdrawiam! Oktawia z bloga Babskie Czytanki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymamy kciuki, żeby udało ci się przeczytać "Czerwoną Królową", bo jest tego warta. :)
   Pozdrawiamy, Alice i Hayles

   Usuń
 2. Same świetne zapowiedzi! "Tysiąc odłamków ciebie" mnie intryguje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też znalazłam parę interesujących pozycji. ;)
   Pozdrawiam, Alice

   Usuń
 3. Smak Strachu, a także Tysiąc Odłamków Ciebie mnie zainteresowało.

  http://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszymy się, że spodobały ci się te dwie książki. :)
   Pozdrawiam, Alice

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Mi też się bardzo spodobał opis książki Mroza. :*
   Pozdrawiam, Hayles

   Usuń
 5. Maj zapowiada się bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak sądzimy :D
   Pozdrawiamy, Alice i Hayles

   Usuń
 6. Ja bardzo chcę Wiatrodzieja i Królewską klatkę!!!
  Z reszty, zainteresowała mnie też Tysiąc odłamków ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My też na nie niecierpliwie czekamy :D
   Pozdrawiamy, Alice i Hayles

   Usuń
 7. Cudowne zapowiedzi :) ,,Wiatrodziej" właśnie jest przeze mnie czytany i... <3

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo i już tak nie mogę się doczekać "Wiatrodzieja" <3
   Pozdrawiam, Hayles

   Usuń

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.