wtorek, 3 stycznia 2017

Zapowiedzi książkowe 2017: styczeń i luty

Nowy rok już rozpoczęty, a wraz z nim pojawiły się już pewnie u większości z Was nowe plany związane z książkami :) W styczniu i lutym pojawią się interesujące premiery, o które warto uzupełnić swoje listy z planami czytelniczymi na ten rok. Mamy nadzieję, że zauważycie coś dla siebie lub dowiecie się o jakieś nowej ciekawej pozycji. Oto co nas najbardziej zainteresowało:

Wydawnictwo: JAGUAR
1. "Naznaczeni śmiercią" Veronica Roth
Data wydania: 17 stycznia
"Na jednej z planet w odległej galaktyce żyją dwa nienawidzące się wzajemnie i walczące o władzę ludy. Losy Cyry i Akosa splatają się brutalnie. Początkowa wrogość przeradza się we wzajemne ukojenie. Kiełkujące uczucie wymaga zaprzeczenia dawnym relacjom, obsesjom, wyobrażeniom. Naznaczeni śmiercią, naznaczeni stratą. Wyzwoleni przez miłość."Wydawnictwo: SQN
2. "Endgame. Reguły gry" James Frey
Data wydania: 11 stycznia

"Graj, aby zwyciężyć. Walcz, aby przetrwać. Najsilniejsi i najsprytniejsi z Graczy dotarli do końcowej fazy Endgame. Klucz Ziemi oraz Klucz Niebios już odnaleziono, ukryty pozostał ostatni klucz do wygranej i ocalenia świata – Klucz Słońca. Zwycięzca może być tylko jeden! Maccabee gra, by wygrać. Posiada Klucz Ziemi i Klucz Niebios. Teraz zrobi wszystko, by zdobyć Klucz Słońca. Ale w Endgame nic nie jest stałe. Maccabee musi grać ostrożnie i bacznie pilnować pleców. An Liu gra dla śmierci. Jego celem jest powstrzymanie Endgame i zagłada całego świata. Aisling, Sarah, Jago, Shari i Hilal nie dopuszczą do zakończenia Endgame. Wszystkich łączy jedno. Są gotowi umrzeć, by osiągnąć zamierzone cele. Doprowadzą sprawy do końca, ale na własnych zasadach."
Wydawnictwo: MAG
3. "Bezkres magii" Brandon Sanderson
Data wydania: 11 stycznia
"„Tancerka Ostrza“, zupełnie nowa mikropowieść ze świata Archiwum Burzowego Światła jest ukoronowaniem Bezkresu magii, pierwszego zbioru opowiadań Brandona Sandersona. Obowiązkowa lektura dla fanów. Zbiór zawiera ponadto osiem innych tekstów: „Nadzieja Elantris“ (Elantris) „Jedenasty metal“ (Z Mgły Zrodzony) „Dusza cesarza“ (Elantris) „Allomanta Jak i Czeluście Eltanii, odcinki od 28 do 30“ (Z Mgły Zrodzony) „Biały piasek“ (fragment, Taldain) „Cienie dla Ciszy w lasach Piekła“ (Tren) „Szósty ze Zmierzchu“ (Pierwsza od Słońca) „Z Mgły Zrodzony: Tajna Historia“ (Z Mgły Zrodzony) Te wspaniałe utwory ukazują ogrom cosmere i opowiadają ekscytujące historie. Ponadto zbiór zawiera komentarze i ilustracje przedstawiające różne układy planetarne, w których rozgrywa się akcja opowiadań."Wydawnictwo: OTWARTE
4. "W spojrzeniu wroga" i "W sercu światła"
Data wydania: 11 stycznia

"Kapitan Lee jest piękna i odważna. Dowodzi oddziałami wysłanymi na planetę Avon, które mają stłumić wywołany działaniami wielkich korporacji bunt mieszkańców. W zamian za ciężką pracę obiecano im lepsze życie, ale słowa nie dotrzymano. Lee musi być silna i bezwzględna, ma także osobiste powody, by nienawidzić rebeliantów. Flynn ma bunt we krwi. Jego siostra zginęła w powstaniu przeciwko korporacjom. Udaje mu się uwięzić Lee, jednak gdy jego towarzysze chcą ją zabić, Flynn niespodziewanie podejmuje decyzję, która zmienia jego życie na zawsze."

"Sofia wie, że w życiu może polegać tylko na sobie. Jej głównym celem stała się zemsta na korporacji LaRoux Industries, którą obwinia o śmierć ojca. Aby tego dokonać, nie cofnie się przed niczym. Gideon to błyskotliwy i niezwykle utalentowany haker. Sofia i Gideon nie ufają sobie nawzajem, ale wspólny cel zmusza ich do współpracy. Losy tej dwójki splatają się z losami innych wrogów okrutnej korporacji. Lilac, Tarver, Jubilee oraz Flynn wciąż płacą wysoką cenę za wybory, których dokonali. Zanim na planecie Korynt dojdzie do finałowego starcia z wrogiem, sześcioro bohaterów będzie musiało rozprawić się z własną przeszłością."

Wydawnictwo: MIĘDZY SŁOWAMI
5. "Dziewczyna, którą kochałeś" Jojo Moyes
Data wydania: 11 stycznia
"Ten portret to moja ulubiona rzecz w całym domu. Właściwie na całym świecie. Przypomina mi o dziewczynie, którą kiedyś byłam. Która nie martwiła się na okrągło. I która potrafiła się bawić, po prostu… robiła różne rzeczy. O dziewczynie, którą chcę znó w być. W życiu Liv nic nie poszło zgodnie z planem. Zamiast cieszyć się miłością męża i myśleć o przyszłości, została sama. Jedyne, na co ma ochotę, to wejść pod kołdrę i już nigdy nie wyściubiać spod niej nosa. Wypić o jeden kieliszek wina za dużo i zapomnieć o mailach od komornika i mężczyźnie, który miał być spełnieniem marzeń, a zniknął bez słowa. Jedyne, co pomaga jej przetrwać, to portret dziewczyny, zaręczynowy prezent. Najcenniejsza rzecz, jaką ma. Kiedy ktoś chce jej go odebrać, Liv zaczyna walczyć. O obraz i o siebie. Podobno można łamać zasady, jeśli się kocha…"
Wydawnictwo: UROBOROS
5. "Dwór mgieł i furii" Sarah J. Maas
Data wydania: luty
"Po tym, jak ocaliła Prythian, Feyrę czeka długie i szczęśliwe życie u boku ukochanego Tamlina. Do czasu, gdy o spłatę długu nie upomni się najniebezpieczniejszy z fae – Rhysand, Książę Dworu Nocy. Feyre wie, że nie powinna mu ufać, ale jego informacje wyjaśniają wiele podejrzanych zachowań Tamlina. Tymczasem nad Prythian nadciąga widmo kolejnej wojny, a Feyre znowu może okazać się jego jedyną nadzieją. O ile zawierzy właściwej osobie."

6 komentarzy:

 1. Najbardziej chyba czekam na "Naznaczonych śmiercią" od Jaguara. Słyszałam mnóstwo pozytywnych opinii o tej książce na zagranicznych portalach, a poza tym trylogia "Niezgodna" Veroniki Roth kiedyś mi się podobała :) Poza tym "Dwór mgieł i furii" dosyć mnie intryguje, mimo że nie polubiłam autorki w "Dworze cierni i róż"...
  Pozdrawiam i zapraszam na recenzję "Harry'ego Pottera i przeklętego dziecka"! pattbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie seria "Niezgodna" nie wbiła w fotel, a zakończenie mi się kompletnie nie podobało. Wątpię, czy przeczytam następną książkę Veronici Roth. A "Dworu Cierni i Róż" nie czytałam, ale z chęcią bym to zrobiła.
   Pozdrawiam, Hayles

   Usuń
 2. Najbardziej czekam na "Dwór mgieł i furii". Jestem po prostu pewna, że będzie to najlepsza książka, jaką przeczytam w 2017. Ach, nie mogę się doczekać. Pozdrawiam :)
  moonybookishcorner.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też czekam na "Dwór mgieł i furii". Liczę, że się nie zawiodę i będzie to dobra kontynuacja :)
   Pozdrawiam, Alice

   Usuń
 3. Bardzo ciekawe propozycje. Mam w planach przeczytać "Dwór cierni i róż" oraz kontynuację, "W ramionach gwiazd" oraz kontynuację, oraz wszystkie 3 części "Endgame". Pozdrawiam i zapraszam do mnie. Dopiero zaczynam Bookwormscity

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My czekamy praktycznie na każdą książkę, z tych które przedstawiłyśmy :D
   Na pewno zajrzymy do Ciebie ;)
   Pozdrawiamy, Alice i Hayles

   Usuń

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.