poniedziałek, 29 sierpnia 2016

#2 i #3 Liebster Blog AwardOstatnio nasz blog został po raz drugi i trzeci nominowany do Liebster Blog Award, tym razem przez Alexisis z bloga Fan of books i przez Kamilę z bloga Sinking in dreams. Jest to nominacja, którą otrzymuje się od innego bloggera. Cała akcja ma na celu promowanie i rozpowszechnianie blogów. Osoby nominowane odpowiadają na 11 pytań, od tego kto je nominuje. Następnie same zadają 11 pytań i nominują 11 blogów do tej nagrody oraz informują je o tym. A teraz czas na nasze odpowiedzi.

Znalezione obrazy dla zapytania my dzieci z dworca zoo
Pierwsze są pytania od Kamili:

1. Wymień 5 książek, które polecasz z całego serca :)
Alice: Pięć książek, które mogę wszystkim polecić to: Droga królów Brandona Sandersona, Anioł burz Trudi Canavan, Dawca Lois Lowry, Krąg Elfgren Sara B., Strandberg Mats oraz I nie było już nikogo Agathy Christie.
Hayles: Z całego serca mogę wszystkim polecić Miasto kości Cassandry Clare, Dotyk Julii Tahereh Mafi, Simon oraz inni homo sapiens Becky Albertalli, Czerwoną królową Victorii Aveyard i oczywiście My, dzieci z dworca ZOO Christiane F.

2. Twoja ulubiona fikcyjna postać żeńska? Dlaczego akurat ona?

Alice: Myślę, że jest nią Kira Walker z Partials. Dlaczego? Jak mało kto, niestrudzenie dążyła do, prawie nieosiągalnego, celu. Mądra i odważna nie poddawała się nawet wtedy, gdy było bardzo ciężko oraz potrafiła skupić się na zadaniu, a nie (jak większość obecnych bohaterek książkowych) rozmyślać, którego chłopaka woli.
Hayles: Ygh... Dlaczego żeńska? Ja zdecydowanie wolę tą męską część bohaterów, ale jeśli mam już wybierać to będzie to Hermiona Granger z Harry'ego Pottera. Zawsze trzeźwo myślała, była odważna i nie była fatalnie zakochaną nastolatką. Pokazywała też, że nie zależnie skąd pochodzisz możesz być dobry w tym co robisz. 

3. Najlepsza ekranizacja książkowa Twoim zdaniem?

Alice: Większość ekranizacji książek mi się nie podoba, ale uważam, że Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa były bardzo udane.
Hayles: Najlepszym filmem na podstawie książki jest Ostatnia piosenka. Jest to ekranizacja książki o tym samym tytule autorstwa Nicholasa Sparksa. Zarówno powieść, jak i film wzruszają i bawią.
Znalezione obrazy dla zapytania the last song gif


4. Książka, która wywarła na Tobie ogromne wrażenie to...?

Alice: Dużo książek już wywarło na mnie ogromne wrażenie, jednak ostatnio przypomniałam sobie o Zatrutym ciasteczku Alana Bradley'a. Bardzo ładna okładka oraz ciekawa fabuła wywarły na mnie ogromne wrażenie.
Hayles: Zawsze każda książka wywiera na mnie jakieś wrażenie, jednak niezwykle rzadko zdarza się to ogromne wrażenie. Pamiętam, że byłam bardzo zaskoczona czytając My, dzieci z dworca ZOO Christiane F. Jest to książka szeroko otwierająca oczy i przerażająca, jednak można się wiele z niej nauczyć. 

5. Twój ulubiony cytat?

Alice: Szczerość to podstawa, więc powiem wprost, że nie mam. Jest dużo książek, ludzi i piosenek, które mogłabym cytować bez końca, jednak wśród nich ulubieńca nie posiadam.
Hayles: "Never change for anybody. Don't apologize either. Be yourself." Te piękne słowa powiedziała moja ukochana piosenkarka Hayley Williams z zespołu Paramore. Tłumaczenie: "Nigdy dla nikogo się nie zmieniaj. Też nie przepraszaj. Bądź sobą". 

6. Twój idealny fikcyjny mąż? Dlaczego właśnie on? :D

Alice: Strasznie dużo ich jest XD Nie wiem, którego wymienić. Niech to może będzie Tom Ward z Kronik Wardstone. Jest on bohaterem, z którym dorastałam dlatego zawsze ciepło go wspominam. Jego bezgraniczne poświęcenie w walce z Mrokiem, wierność swoim przyjaciołom oraz nie mały spryt, sprawiły, że to idealny kandydat na męża.
Hayles: Tyle ich jest... Jednak, gdy wybór pada na tego jedynego, jest to Aaron Warner z serii Dotyk Julii. Mimo, że książki czytałam dawno temu Aaron zapadł mi w pamięć i kibicowałam mu przez całą trylogię. Był uroczy, ale był też stanowczy i potrafił zajść za skórę tym, których nie darzył pozytywnymi uczuciami. 

7. Skąd nazwa Twojego bloga?

Alice/Hayles: Nazwa naszego bloga pochodzi od połączenia naszej miłości do książek. Niestety nazwa po polsku nie brzmiała zbyt ciekawie, dlatego uznałyśmy, że spróbujemy po angielsku. I tak powstało Our books. Our love :)

8. Książka, do której chętnie wracasz ponownie?

Alice: Zawsze miło mi jest sięgnąć po Zwiadowców. Mimo tego, że już dawno ich przeczytałam to chętnie do nich wracam.
Hayles: Takich książek nie mam za wiele, ale było parę, które zapadły mi w pamięć. Często wracam do fragmentów całej serii Harry'ego Pottera. Czasem potrzebuje przeczytać jakiś pojedynczy rozdział i jeszcze raz wrócić do świata magii. 

9. Twoja ulubiona bajka z dzieciństwa?

Alice: Od małego nie mogłam oderwać oczu od Kopciuszka. Wspaniała bajka wraz z którą dorastałam. Do tej pory ciepło go wspominam.

Hayles: Jest to bajka Pixara pod tytułem Potwory i spółka. Była to pierwsza bajka, którą dwuletnia Hayles oglądnęła z wypiekami na twarzy i kochała całym sercem. I teraz, gdy ma szesnaście lat ogląda z zapałem film o potworach.
10.Twoje najlepsze 3 filmy, jakie do tej pory obejrzałaś?

Alice: To jest dla mnie bardzo trudny wybór, ponieważ bardzo wiele różnych filmów lubię. Jednak te, które najlepiej wspominam to: Iluzja (pierwsza i druga część ;D), Strażnicy Galaktyki oraz zdecydowany mój faworyt - Zwierzogród.
Hayles: Jest wiele filmów, które mi się podobało. Na wyróżnienie za to zasługują Czarny Łabędź z Natalie Portman, Potwory i spółka (oczywiście) i ku mojemu zaskoczeniu Suicide Squad, czyli film, o którym jest tyle negatywnych recenzji, a ja nadal nie wiem dlaczego. Przecież ten film jest boski. Harley Quinn i Joker życiem. <3 

11. Na jaką książkę obecnie polujesz? :)

Alice: Obecnie poluję na Arenę 13 autorstwa Josepha Delaney'a. Mam nadzieję, że już niedługo uda mi się ją zdobyć i przeczytać.

Hayles: Poszukuję teraz zawzięcie Kim jesteś, Sky? autorstwa Joss Stirling. Wiele pozytywnych rzeczy słyszałam o tej książce i muszę ją przeczytać. Mimo, że została wydana dobrych parę lat temu, nadal nie miałam okazji jej przeczytać.A teraz przyszedł czas na pytania od Alexsis:

1. Ile książek liczy Twoja biblioteczka?
Alice: Na początku zacznę, że dużo czytam ebook'ów i lubię odwiedzać bibliotekę. Dlatego też mój zbiór nie jest przesadnie imponujący. Wychodzi 74.
Hayles: Sama nie wiem, jakoś nigdy nie liczyłam. XD Ale skoro mnie już zmotywowałaś, to po policzeniu wychodzą 92 książki na moich półkach. Oczywiście jest też rodzinna biblioteczka, a tam jest o wiele więcej pozycji. 

2. Czytasz w trakcie jazdy?
Alice: Praktycznie zawsze. Nie jestem stworzona do bezczynnego siedzenia w aucie lub autobusie, dlatego jak nie słucham muzyki, to zabieram się za książkę.

Hayles: Zdecydowanie tak, zawsze biorę sobie jedną książkę jak wychodzę z domu i milutko się czyta w autobusie czy aucie. 


3. Potrafisz czytać tylko jedną książkę, czy kilka na raz?
Alice: Wolę czytać jedną, jednak zdarza się że czytam kilka na raz. Zdarza się też, że przerywam jakąś książkę, czytam w całości inną, a potem znowu wracam do tej pierwszej.

Hayles: Kilka naraz. Czasem przydaje się ta umiejętność. Jednak wolę czytać tylko jedną książkę na raz, bo wtedy lepiej mi się jest wciągnąć w wydarzenia i moę się skupić dokładniej na fabule. 

4. Wolisz książki papierowe czy elektroniczne?
Alice: Mimo, że często czytam książki elektronicznej, to jednak nie mogła bym żyć bez ich papierowej wersji. Na tym przecież polega cała magia książek!

Hayles: Jestem tradycjonalistką i wolę papierowe książki, mają swój klimat, a każda ma trochę inny zapach. Lecz nie pogardzę ebookiem. Mam swój własny czytnik, który przydaje się na podróże.
Znalezione obrazy dla zapytania book gif
5.Jaką książkę teraz czytasz, lub jaką skończyłeś/aś czytać ?
Alice: Ostatnio skończyłam czytać zbiór opowiadań pod tytułem"Niebezpieczne kobiety". Recenzja już niebawem :)

Hayles: Czytam aktualnie Szkalny Tron Sary J. Mass, a ostatnio skończyłam czytać Harry Potter and the Cursed Child i jestem bardzo, bardzo zaskoczona fabułą. Recenzje oczywiście niebawem. :)

6.Od kiedy prowadzisz bloga, czy chcesz zaprowadzić w nim jeszcze jakieś zmiany?
Alice: Moje doświadczenie z blogowaniem jest nieco krótsze niż Hayles. Jestem tu od roku 2014. Co do zmian, to cały czas mam miliard pomysłów (dziękuję Hayles, że ze mną wytrzymuje), więc prędzej czy później coś się zmieni.

Hayles: Ja prowadzę tego bloga już od 2012 roku i bardzo się w to wciągnęłam. Dziękuję Alice, która mnie wielce wspomogła w tej wielkiej przygodzie. Zmiany na 100% jeszcze jakieś będą, chociaż jeszcze nie wiem jakie. Zapewne pewnego dnia mnie znowu olśni i będę dzwonić do Alice o różnych porach dnia i nocy. 

7. Od kiedy czytasz książki i jak się zaczęła Twoja przygoda z nimi ?
Alice: No cóż, najlepszym stwierdzeniem jest, że czytam od zawsze. Od małego chodziłam za mamą i kazałam kupować sobie książki.

Hayles: Książki czytałam od momentu, w którym nauczyłam się czytać i podobało mi się to. Dopiero jednak w piątej klasie podstawówki zaczęłam nałogowo czytać. I zostałam wciągnięta w najprzyjemniejszy nałóg na świecie.

8.  W jakim miejscu najlepiej Ci się czyta książki?
Alice: Mój pokój i moje łóżko to po prostu idealne miejsce. Mogę spokojnie przewracać się z boku na bok i w ciszy przenosić się w książkowy świat.

Hayles: W moim łóżku oczywiście. Dużo poduszek, kocyk i można zdobywać świat z tego miejsca. A jak to tego wspaniałego zestawu dochodzi herbatka i jakaś mała przekąska mogę nie wychodzić z łóżka przez cały dzień. 

9. Co chcesz robić w przyszłości ?
Alice: Interesuje mnie praktycznie wszystko, co sprawia, że moja przyszłość jest nie pewna. Jednak raczej podejmę się jakiegoś zawodu ściśle związanego z chemią, którą uwielbiam.
Hayles: Hmm... To jest bardzo trudne pytanie. Z jednej strony ciągnie mnie do aktorstwa, a z drugiej do medycyny. Wiem nic się ze sobą nie łączy. XD Dlatego nie wiadomo, gdzie mnie poniesie i okaże się dopiero za parę ładnych lat.

10. Jakie masz zainteresowania?
Alice: Jak już wspominałam jest tego sporo. Nie mogłabym żyć bez muzyki, tańca i oczywiście mojej ukochanej gimnastyki artystycznej. Dodatkowo lubię rysować, czasem trochę projektować. Lubię też zaangażować się w robienie jakiegoś ciasta, ponieważ uwielbiam słodkości ;)

Hayles: Taniec, śpiew i muzyka. Jednak ze mnie śpiewaczka bardzo, ale to bardzo zła, dlatego nie rozwijam się w tym kierunku. Chyba, że śpiewanie pod prysznicem i w samochodzie się liczy? Jednak już od ponad pięciu lat tańczę i co rusz próbuje nowych stylów. Hiphop był na razie jak najgorszym wyborem dla mnie. 

11. Co cię denerwuje w blogosferze?
Alice: Nie wiem. Nigdy się nad tym szczególnie nie zastanawiałam. Wydaje mi się, że wszystko jest w porządku.
Hayles: Raczej nic. Nie jestem zawistną osobą i bardzo dobrze wspominam wszystkie kontakty z bogerami i do niczego nie jestem w stanie się przyczepić.

Nasze pytania:
1. Co zainspirowało Ciebie do pisania bloga?
2. Jaka książka Twoim zdaniem powinna mieć kontynuację?
3. Jakiej książki nie podobała Ci się kontynuacja?
4. Najgorsza książka, którą do tej pory przeczytałaś/eś?
5. Jakie jest Twoje ulubione miejsce do czytania?
6. Jaka książka powinna mieć swoją ekranizację?
7. Jaka jest Twoja ulubiona książkowa para?
8. Jaka była książkowa para, która Ci się nie spodobała?
9. Jaka jest najgorsza ekranizacją, którą do tej pory oglądnęłaś/eś?
10. Jacy są Twoi trzej ulubieni autorzy książek?
11. Jakie, według Ciebie, trzy książki są warte polecenia?

4 komentarze:

 1. Dzięki za nominację ;) Postaram się odpowiedzieć jak tylko znajdę czas :)
  Również uwielbiam czytać w łóżku <3 Mam w planach "My, dzieci z dworca zoo", jednak ciągle się waham i w sumie nie wiem dlaczego.

  Pozdrawiam serdecznie ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "My, dzieci z dworca Zoo" też na początku zbytnio mnie nie przekonywało i nie wiedziałam, czy mam tą książkę czytać. Jednak w końcu się zebrałam i nie żałuję. Książka bardzo otwiera oczy.
   Pozdrawiam Hayles :)

   Usuń
 2. Dziękuję za nominację. Jestem trochę zaskoczona, bo nie znam Waszego bloga i nie wiedziałam, że Wy mnie znacie. Ale miło mi. Odpowiem na pytania, ale jeszcze nie wiem kiedy, bo mam nieco inne plany na najbliższe wpisy.

  Pozdrawiam, Katia z zaczytana-i.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.