piątek, 29 kwietnia 2016

Recenzja: "Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Klątwa Tytana." Rick Riordan


"Kiedy Percy Jackson dostaje od swojego najlepszego kumpla Grovera pilną wiadomość z prośbą o pomoc, natychmiast przygotowuje się do walki. Przyjaciele ruszają na ratunek i odkrywają, że Grover spotkał kogoś wyjątkowego: dwoje potężnych dzieci półkrwi o nieznanym pochodzeniu. Ale to nie wszystko, co ich czeka. Król tytanów Kronos uknuł najbardziej podstępny ze swoich planów, a młodzi herosi mają być jego ofiarami. Nie tylko oni są w niebezpieczeństwie. Przebudził się starożytny potwór zdolny zniszczyć Olimp, a Artemida, jedyna bogini, która potrafi go wytropić, zaginęła. Percy i jego przyjaciele wraz z Łowczyniami Artemidy mają tylko jeden tydzień, żeby odnaleźć porwaną boginię i rozwiązać tajemnicę potwora, na którego polowała. A po drodze będą się musieli zmierzyć z najniebezpieczniejszym wyzwaniem: mrożącą krew w żyłach klątwą tytana." Źródło 


Kolejna książka z serii o Percym Jacksonie i jedyne co mogę powiedzieć to to, że ta seria robi się coraz lepsza z każdym przybywającym tomem. I już na wstępie nie mogę się doczekać zakończenia przygód Percy'ego mimo, że przede mną jeszcze dwie książki.

Największym zaskoczeniem było umiejscowienie w czasie Klątwy Tytana. Spodziewałam się, że każda kolejna książka z serii to będą kolejne wakacje. Tym razem możemy podążać za nastolatkiem w chłodną i śnieżną zimową pogodę.

Więcej bohaterów pojawia się tym razem. Już nie tylko Percy, Annabeth i Grover idą na misję. Pojawiają się Łowczynie Artemidy, które mają za zadanie odnaleźć boginię. I oczywiście jedną z głównych bohaterek zostaje Thalia, czyli córka Zeusa, która została wskrzeszona w poprzedniej książce. Dodatkowo jest rodzeństwo herosów, których boskiego rodzica nie znamy.

Również w trzeciej części dostajemy jeszcze więcej zagadek. Choćby tytułowa Klątwa Tytana, szczerze mówiąc do końca książki spodziewałam się ujrzeć innego tytana i nawet nie pomyślałam o takim rozwiązaniu. Zbliżamy się także coraz to większymi krokami do wypełnienia przepowiedni. Kronos rośnie w siły, a my możemy tylko kibicować Percy'emu i jego przyjaciołom w tej nierównej potyczce. Niestety czasami zdarzały się odrobinę nudne i niepotrzebne sytuację, ale ogólnie książka sprawiła mi wiele przyjemności.


Dodatkowym plusem jest tempo w jakim czyta się wszystkie książki w serii. Żadnego tomu nie czytałam dłużej niż tydzień. Jest to książka, która umila wiosenne wieczory, które nie są jeszcze zbyt ciepłe, a często deszczowe.

Zakończenie było zaskakujące i zostawiające jedną myśl w mojej głowie: "WOW!". Z chęcią skończę tą serię i mam nadzieje, że nie zawiodę się na kolejnych tomach. Jeśli, więc jesteście zainteresowani książką pełną przygód i potworów, a także humoru, to szczerze polecam. Jeśli jednak chcecie wymagającą, pełną intryg książkę, możecie się zawieść.

Tytuł: Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Klątwa Tytana
Autor: Rick Riordan
Seria: Percy Jackson i bogowie olimpijscy tom: 3
Wydawnictwo: Galeria Książki
Ilość stron: 312
Ocena: 8/10
Autorka recenzji: Hayles

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.