czwartek, 27 sierpnia 2015

Recenzja: "Fragments" Dan Wells

"Kira Walker has found the cure for RM, but the battle for the survival of humans and Partials is just beginning. Kira has left East Meadow in a desperate search for clues to who she is. That the Partials themselves hold the cure for RM in their blood cannot be a coincidence—it must be part of a larger plan, a plan that involves Kira, a plan that could save both races. Her companions are Afa Demoux, an unhinged drifter and former employee of ParaGen, and Samm and Heron, the Partials who betrayed her and saved her life, the only ones who know her secret.
Meanwhile, back on Long Island, what's left of humanity is gearing up for war with the Partials, and Marcus knows his only hope is to delay them until Kira returns. But Kira's journey will take her deep into the overgrown wasteland of postapocalyptic America, and Kira and Marcus both will discover that their greatest enemy may be one they didn't even know existed."

Po długim czasie zabrałam się w końcu za kontynuację "Partials. Częściowcy". Niestety książka nie została wydana w Polsce, dlatego nie pozostawiono mi wyboru i przeczytałam ją w oryginalnej wersji językowej.

Powieść rozpoczyna się w momencie kiedy, główna bohaterka, Kira Walker jest w trakcie podróży w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, jakie pozostawiła za nami pierwsza część. Trochę się ich nazbierało, dlatego też miałam nadzieję, że w "Fragments" wyjaśni się choć połowa z nich. Na szczęście tak było. Dużo zagadek zostało rozwiązanych, przez co wiele razy książka mnie bardzo zaskoczyła.

Rozdziały w powieści naprzemiennie opowiadały o tym co dzieje się u Marcusa i Haru na Long Island oraz Kiry, Afy, Samma i Heron. Dzięki temu wiadomo było co się dzieje u wszystkich postaci.

Podsumowując, ta pozycja bardzo mi się podobała. Nieprzewidywalna i niebanalna, idealna na wolne chwile. Do końca trzymała w napięciu, przez co jej ostatnie strony czytałam z zapartym tchem. Już nie mogę się doczekać aż zabiorę się za trzecią część Partials pod tytułem "Ruins".Tytuł: Fragments
Autor: Dan Wells
Seria: Partials Sequence #2
Wydawnictwo: HarperCollins
Ilość stron: 592
Ocena: 10/10

Autorka recenzji: Alice

1 komentarz:

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.