środa, 3 czerwca 2015

Recenzja: "Zwiadowcy. Królowie Clonmelu" John Flanagan

"Tym razem niebezpieczeństwo przychodzi ze Wschodu... Na corocznym konwencie Zwiadowców brakuje Halta, który wyruszył na Wschód, by zbadać pogłoski na temat niepokojących wydarzeń w Hibernii. Gdy powraca, przywozi ze sobą fatalne nowiny... Kult wyznawców fałszywego bóstwa panoszy się we wschodnich dominiach. Nazywający siebie Odszczepieńcami heretycy sieją niepokój i podburzają ludność Hibernii. Pięć z sześciu królestw znajduje się już pod ich kontrolą... Tylko Clonmel opiera się jeszcze heretyckim wpływom, ale, jeśli będzie walczył samotnie, upadnie. Will, Halt i Horace wyruszają na Wschód, by przywrócić dawny porządek. Klucz do powodzenia misji spoczywa w dłoni mistrza Zwiadowców. Jakie sekrety kryją się w przeszłości Halta i w jaki sposób wpłyną one na sytuację w Hibernii?"

Ogromnie się cieszę, że udało mi się ostatnio wygospodarować trochę czasu oraz iż wybrałam ósmą część zwiadowców na moją kolejną lekturę, gdyż była ona po prostu wspaniała. Dostarczyła mi wiele niezapomnianych wrażeń oraz umiliła chwile między szkolnymi, a domowymi obowiązkami.

Autor książki, jak zwykle piszę swoim dotąd niezawodnym stylem, za który pokochało go miliony osób. Opisy są wyważone, idealnie budują nastrój i atmosferę. Do tego genialne i niepowtarzalne charaktery wszystkich bohaterów sprawiają, że nie jest nudno. Tu właśnie mogę zaznaczyć, że dzięki odmienności postaci było dużo zabawnych momentów w powieści. Szczególnie można było się uśmiać przy słownych potyczkach Horace'go i Halta, którzy nie marnowali swojego wspólnego czasu i co rusz sobie dogryzali.

Jednak najważniejszą i najdłużej wyczekiwaną, myślę, że przez wszystkich, rzeczą były dokładne informacje o przeszłości, jednego z głównych bohaterów - Halta. Otóż od pierwszej części poznajemy tego doświadczonego zwiadowcę - cechy jego charakteru, wygląd, zasługi dla Araluenu, wszakże nic więcej o nim nie wiadomo. W tym tomie dowiadujemy się wszystkiego o tej postaci. Jak się okazało, jego przeszłość jest nie mniej tajemnicza niż czasem sam on.

Zakończenie książki bardzo mi się podobało. Wszystko zakończyło się tak jak powinno. Na koniec mogę jeszcze dodać, iż tytuł tej powieści jest bardzo trafny, idealnie do niej pasuje. Polecam głębsze zastanowienie się nad tym dla osób, które już przeczytały tą część zwiadowców.


Tytuł: Królowie Clonmelu
Autor: John Flanagan
Seria: Zwiadowcy tom  8
Wydawnictwo: Jaguar
Ilość stron: 482
Ocena: 10/10

Autorka recenzji: Alice

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.