środa, 11 grudnia 2013

"Sekrety. Pretty Little Liars" Sara Shepard

„Nikt nie chce mieć wrogów- zwłaszcza takich jak A.
Nadeszły święta. Aria, Emily, Hanna i Spencer mają wiele noworocznych postanowień, lecz A. dopilnuje, żeby dziewczynom nie udało się zrealizować.
Cztery przyjaciółki, cztery zakręcone historie i … sekrety, mnóstwo sekretów! Część z nich wyjdzie na jaw już teraz, część A. zostawi na deser.
Odkryj tajemnice kłamczuch- niezależnie od tego, który tom serii czytasz!”

I oto wasze obiecane Sekrety. Na wstępie chciałam powiedzieć, że tą książkę najlepiej przeczytać po czwartej części Pretty Little Liars. Jeżeli ktoś zaczął czytać pierwszą część to nie radzę, ponieważ wiemy już kim jest A. Wracając do treści książki była ona genialna. Ja już jestem zakochana w serii, a po tej części utwierdziłam się w tym przekonaniu. Książka opowiada czterech różnych, świątecznych historiach naszych kłamczuch. Historiach pełnych sekretów.

Słodki sekret Hanny
Hanna jak wszyscy wiemy to nowa królowa Roswood Day. Święta miały być, również idealne, jednak tato Hanny wprowadza się do niej wraz z Isabelle i Kate. Dziewczyna nie znosi Kate, przez to, że zachowuje się jakby była idealna, w każdym calu. Tak twierdzi również Isabelle i Tom. Hanna zostaje sama ze wszystkim. Pan Marin wraz z żoną rozpoczyna obchodzenie dwunastodniowej gwiazdki i ma nadzieje, że Hanna do nich dołączy. Jednak dziewczyna nie chodzi z nimi na denne imprezy, a za to zaczyna chodzić na fitness(czyt. Obóz kondycyjny), gdzie zamierza stracić parę kilo. Tam poznaje mega przystojnego Vine’a. Jednak nie może się obejść bez rywalki Dinah.

Słodki sekret Emily
Nigdy nie pałałam do tej bohaterki miłością, zawsze była dla mnie mdła i nudna, a tym razem pozytywnie mnie zaskoczyła i z chęcią czytałam jej sekret. Przed świętami zaczynają ginąć ozdoby świąteczne i ktoś za tym stoi i nie jest to A. Najprawdopodobniej są to elfy z Krainy Świętego Mikołaja w centrum handlowym. Genialna mama Emily proponuje jej, żeby zaczęła pracować w centrum jako…. Święty Mikołaj. Dziewczyna, jednak się zgadza i idzie do pracy. Elfy od razu jej nie lubią i coś podejrzewają. Ale Emily i nie daje za wygraną i mimo wszystko zaczyna się zaprzyjaźniać z dziewczynami. Okazują się być miłe i świetnie się z nimi spędza czas. Jednak jak długo można trzymać sekret, że jest się szpiegiem.

Słodki sekret Arii
Mimo, że najbardziej lubię Arię jej sekret był najnudniejszy i najdziwniejszy. Rozczarowałam się trochę na niej, ale były też świetne momenty w jej historii. Zawsze rodzina Arii była dość dziwna i zamiast Bożego Narodzenia, świętują Przesilenie zimowe. Jednak mimo wszystko dziewczyna cieszy się, że spędzi czas z bratem i tatą. Niestety jej wyśmienity nastrój psuje Meredith, która postanawia z nimi świętować. Aria ma już dosyć tego i wraca do domu, gdzie przychodzi jej były chłopak z Islandii- Hallbjorn. Dziewczyna jest zachwycona, że chłopak przyjechał, jednak on coś ukrywa. I nie jest to mały sekret. Poszukuje go policja na Islandii i postanowił uciec. Aria wpada na odważny pomysł, żeby się pobrali i wtedy Hallbjorn mógłby zostać wraz z Arią. Jednak chłopak trochę się zmienił i postanowił poświęcić się bardzo ekologii. I nie wszystko wychodzi po myśli dziewczyny.

Słodki sekret Spencer
Nadszedł czas na ostatnią z kłamczuch. Spencer. Ta dziewczyna jest wspaniała w tej książce. Tym razem rodzina Hastingsów jedzie na święta do domu babci na Florydę. Spencer stara się nawiązać kontakt z rodzicami i siostrą. Po tym jak wydała jej chłopaka na policję, pod zarzutem zabicia Alison. Nie idzie jej to zbyt dobrze. Jednak pewnego dnia coś przełamuje się w Melissie i idą razem na korty tenisowe. Tam spotykają nieziemsko przystojnego tenisistę, Collina. A co najbardziej kłóci siostry? Kłótnia o chłopaka. Dziewczyny zaczynają między sobą rywalizować o względy chłopaka zupełnie różnymi taktykami. Jednak jest mały problem Collin ma dziewczynę, a może żonę. Już dawno się pogubiłam. A zgadnijcie co może pogodzić siostry? Tak, chłopak, który obydwóm łamie serca.I to już koniec mojej przygody z sekretami mam nadzieje, że recenzja przypadła wam do gustu.

Tytuł: Sekrety. Pretty Little Liars
Autor: Sara Shepard
Seria: Pretty Little Liars
Wydawnictwo: Otwarte
Stron: 450
Ocena: 9.5/10
Autorka recenzji: Hayles


Pretty Little Liars
W Ameryce jest również książka pt:
„Ali’s Pretty Little Lies”

Ciekawe czy u nas też będzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.