środa, 9 października 2013

"Dziedzictwo" C.J. Daugherty

„Zimne kalkulacje i porywy serca. Wielka polityka i szkolne troski.
Drugi tom bestsellerowej  sagi Wybrani zabierze Was ponownie do najbardziej ekskluzywnej szkoły w Wielkiej Brytanii i odkryje jej kolejne sekrety. Czy Allie pozna wreszcie największą tajemnicę swojego życia i Nocnej Szkoły? Kim jest tajemniczy szpieg działający w Akademii Cimmeria? Czy szkoła jest gotowa na kolejny atak Nathaniela?”
Recenzja zawiera spoilery z poprzedniej części.

Druga część trylogii była świetna od razu jak się pojawiła pognałam do sklepu żeby ją kupić i zobaczyć dalsze losy bohaterów. Okładka szczerze mówiąc nie zachwyciła mnie. Jest po prostu brzydka. Pierwsza książka miała świetną i przyciągającą oko okładkę. Sama treść jednak mnie zaskoczyła. Było trochę więcej romantyzmu i przemocy niż w pierwszej części. Język, którym pisze autorka jest wciągający i bardzo prosty dla każdego odbiorcy.

Dziedzictwo opowiada o dalszych przygodach Allie w Akademii Cimmeria. Tylko tym razem dzieje się to podczas jesiennego semestru. Po pożarze dyrektorka spodziewa się powrotu Nathaniela wraz z innymi swoimi ludźmi. Wiadomo, że Christopher jak i Gabe są w to zamieszani. Jo bardzo cierpi po utracie swojego najukochańszego chłopaka, a w tym czasie Allie świetnie bawi się z Carterem. Dziewczyna ma świetną przyjaciółkę Rachel, z która o wszystkim rozmawia. Trochę bardziej rozmowy z Rachel komplikują się, gdy dziewczyna dołącza do Nocnej Szkoły. Wreszcie możemy się dowiedzieć co robią w tym oto miejscu. Po pierwsze uczą się samoobrony, co dla Allie po pierwszych zajęciach kończy się wielkim bólem i cierpieniem. Również uczą się wielu przydatnych rzeczy w patrolowaniu okolicy, jak i rozpoznawaniu kłamstwa. Jedna rzecz mnie rozczarowała, ponieważ za bardzo nie wiem kto kłamał i współpracuje z Nathanielem. Ja mam swoje typy i są nimi Carter lub pan Jerry. Waszych podejrzanych wpisujcie w komentarzach.
Nową postacią w książce była Zoe. Jest to trzynastoletnia dziewczynka, z którą Allie musi być w parze w 
Nocnej Szkole. Na początku oby dwie dziewczyny nie są zbytnio zachwycone, ale z biegiem czasu stają się dobrymi koleżankami, a może nawet przyjaciółkami. Zoe to dziewczynka, która jest świetna w biciu się. Strasznie lubi różnego rodzaju bójki, przez to inni uważają ją za pewnego rodzaju dziwaczkę. Jednak pozory mylą i jest słodka nastolatka. Miło było czytać o niej, ponieważ była strasznie pozytywną i miłą postacią. Ona razem z Allie patrolowała teren i opowiedziała jej o angielskiej piosence o srokach.

Rachel Patel to najlepsza przyjaciółka Allie. Jest skromna i nie pochwala większości pomysłów szalonej Jo. Jest to córka bogatego ochroniarza prezydentów i premierów. Teraz on i jego ekipa chronią akademię Cimmeria przed Nathanielem. Mimo, że ojciec Rachel, Raj uczy w Nocnej Szkole dziewczyna nie chce do niej uczęszczać. Szkoda, ponieważ chciałabym, żeby dwie przyjaciółki mogły porozmawiać o wydarzeniach na treningach i dzielić się sekretami. Mam nadzieje, że w trzeciej części pokaże swój pazur.

Finał był wręcz niemożliwy. Nie mogłam przestać czytać, nawet kiedy koleżanki gasiły światło w pokoju. Do tej pory nie mogę się po tym pozbierać. Nie wierze, że taka super osoba zginęła. Tylko położyć się i płakać. Jeśli się domyślacie kto kogo zabił piszcie w komentarzach. Ciekawe czy zgadniecie. Ja bym nie zgadła. Polecam serdecznie fanom książki.

Tytuł: Dziedzictwo
Autor: C.J. Daugherty
Seria: Wybrani tom II
Wydawnictwo: Otwarte
Stron: 394
Ocena: 9/10
Autorka recenzji: Hayles

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.