czwartek, 13 czerwca 2013

"Wybrani" C.J. Daugherty

„Świat Allie legł w gruzach. Jej kochany brat zaginął, a ona została aresztowana- po raz kolejny. Rodzice podejmuj desperacką decyzję o wysłaniu dziewczyny do elitarnej szkoły z internatem. Akademia Cimmeria nie jest jednak zwyczajną szkołą. Panują tu dziwne zasady, a uczniowie to w większości bogate dzieci wpływowych rodziców. Kiedy jedna z uczennic zostaje zamordowana, Allie zaczyna rozumieć, że Akademia Cimmeria skrywa mroczny sekret. Czy w jego odkryciu pomoże dziewczynie przystojny Sylvian? A może outsider Carter?”

Wybrani to jedna z tych książek, po które sięgnęłam z ciekawości i z dobrych wypowiedzi na jej temat. Po przeczytaniu pierwszych stron wiedziałam, że to powieść stworzona dla mnie. Akcja jest dość szybka i można bardzo szybko wczuć się w życie w Akademii Cimeria. Zwroty akcji były niesamowite i zaskakiwały w najbardziej nieprawdopodobnych momentach. Ta książka nie ma nic wspólnego z magią, a wręcz przeciwnie. Poruszane są sprawy przyziemne typu morderstwo. Zakończenie było jednym z lepszych jakichkolwiek czytałam. Dowiadujemy się prawie wszystkiego, tylko zostaje jedna mała rzecz, o której Wam nie powiem.

Allie Sheridan to dziewczyna, która się zmienia w trakcie powieści.  Na początku poznajemy ją jako zbuntowaną nastolatkę, która przykrywa się pod toną makijażu. W Akademii Cimmeria zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Ubiera się w mundurek i jedynym jej makijażem to błyszczyk i trochę tuszu na rzęsy. W szkole Allie szybko poznaje nowych przyjaciół i zaczyna wieść nowe życie.

Carter przystojny outsider, który na początku nie jest zbyt miły dla naszej głównej bohaterki. W szkole jest uważany za chłopaka, który porzuca dziewczyny po pierwszej randce. Czy to jest prawda, czy tylko kolejne szkolne kłamstwo?  Carter pojawia się w najbardziej nieodpowiednich momentach i nachodzi Allie. Prawie do końca powieści nie wiedziałam czy to pozytywny bohater czy raczej zły.

Sylvian najprzystojniejszy w całej szkole. Jest obiektem westchnień każdej dziewczyny. Jednak on nie wybiera najpiękniejszej dziewczyny w akademii – Katie, tylko nową uczennicę Allie. Czy jednak ona ulegnie jego podrywom, czy wybierze innego? Od samego początku był osobą, którą pokochałam. Jednak czy słusznie?

Polecam tą książkę wszystkim co uwielbiają kryminały i trochę śmiechu. Piszcie w komentarzach jak Wam się podobała książka lub czy zachęca Was ta recenzja do przeczytania.

Tytuł: Wybrani
Autor: C.J. Daugherty
Wydawnictwo: Otwarte
Stron: 432
Ocena: 10/10
Autorka recenzji: Hayles

P.s. Przepraszam, że tak długo nie było recenzji. Trzeba było poprawiać oceny. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.