piątek, 15 lipca 2016

Rainbow Book TagCześć! Jako, że mamy wakacje postanowiłyśmy przygotować jakiś ciekawy Book Tag. Wpadłyśmy na pomysł by powiązać go z kolorami, a dokładniej z tęczą. Mamy
nadzieję, że się Wam spodoba.


1. CZERWONY - książka, w której było dużo tego koloru.

Alice: Pierwszym moim skojarzeniem jest "Czerwona królowa". Zarówno w nazwie występuje ten kolor, jak i w samej akcji powieści, gdyż jest tam dużo rozlewu krwi.

Hayles: Mi za to od razu kojarzy się "Gra o tron" Georga R.R. Martina. Chyba nie muszę wyjaśniać, że tam krew leje się strumieniami.2. ŻÓŁTY - książka, w której ten kolor się wyróżniał.

Alice: Tu na uwagę zasługuję "Piąta fala", a dokładniej jej okładka (nie filmowa). Czarna, z przykuwającymi uwagę żółtymi elementami.

Hayles: Myślę, że będą to "Mroczne Umysły" Alexandry Bracken. Tam każdy nastolatek miał przypisany swój kolor, a żółty został tam uwzględniony.


3. POMARAŃCZOWY - książka, która nie posiadała tego koloru.

Alice: Uważam, że tu pasuje Trylogia Czarnego Maga. Nie uwzględniła ona tego koloru, przynajmniej przy szatach magów, które były tylko w określonych kolorach: zielonym, ciemnym niebieskim i czarnym.

Hayles: Co to za Book Tag bez Harry'ego Pottera. W domach w Hogwarcie są cztery domy, jednak w ich barwach nie ma pomarańczowego. Mamy: żółty, czerwony, zielony i niebieski.

4. ZIELONY - książka, która bez tego koloru nie mogła by istnieć.

Alice: Jak każdy fan twórczości Johna Flanagana, tutaj odpowiedź powinna być tylko jedna: Zwiadowcy!

Hayles: Czym by było "W ramionach gwiazd" gdyby nie zielona sukienka Lilac. Dużo ona namieszała w ich wspólnej podróży.
5. NIEBIESKI - książka, w której bohater kojarzy Ci się z tym kolorem.

Alice: Nie mogłabym nie wspomnieć o Blue Sargent - jednej z głównych bohaterów serii Król kruków autorstwa Maggie Stiefvater. Samo jej imię oznacza ten kolor, jednak nie tylko to sprawiło, że o niej wspomniałam. Barwa niebieska, między innymi, symbolizuje mądrość, lojalność i wytrwałość - coś czego Blue na pewno nie mogłabym odmówić.

Hayles: Jak tu mogłabym nie wspomnieć o Blue z "Simon oraz inni homo sapiens". Zdecydowanie będzie mi się on kojarzył z tym kolorem. No i oczywiście tajemnica, która kryje się za tym cudownym pseudonimem.


6. GRANATOWY - książka, w której bohater był związany z tym kolorem.

Alice: Lucy - bohaterka Trylogii Czasu, miała przypisany kamień szlachetny - szafir. Idealnie nadaje się do tego koloru.

Hayles: Nie można zapomnieć o frakcji Erudytów z "Niezgodnej" autorstwa Veroniki Roth. Pamiętamy przecież, że bohaterzy z tej frakcji mieli na sobie granatowe garnitury.


7.  FIOLETOWY - książka, którą ten kolor uczynił wyjątkową.


Alice: Jedenasty tom Kronik Wardstone po tytułem "Wijec" ma fioletowy kolor. Nie wyobrażam go sobie w innej barwie.

Hayles: Tu zdecydowanie będzie "All the bright places" Jennifer Niven. Główna bohaterka, Violet, ma imię, które jednocześnie jest kolorem i kwiatem. Bez niej nie byłoby tej książki.


I to na tyle jeśli chodzi o nasz pierwszy TAG. Mamy nadzieję, że spodobał Wam się on i zainspirujecie się nim. Jeśli ktoś z Was będzie chciał go wykorzystać na swoim blogu prosimy o informację w komentarzu, ponieważ chętnie zobaczymy Wasze propozycje :)
Ściskamy Alice i Hayles


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.