niedziela, 26 kwietnia 2015

Recenzja: "Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską" Anna Lewandowska

źródło
„Moda na zdrowy styl życia rozkwita, ale Anna Lewandowska w swojej książce buntuje się przeciwko użyciu słowa „moda”, pisząc: „Moda to zjawisko, które przemija. A ja marzę, żeby ludzie żyjący zdrowo stali się większością w społeczeństwie. Na stałe.” Takie życie stało się jej pasją, do takiego inspiruje i motywuje Czytelników, pomagając im w dobrych codziennych wyborach żywieniowych i zachęcając do aktywności fizycznej. A wszystko wzbogaca autorskimi przepisami i zestawami ćwiczeń, opiniami ekspertów i… pięknymi zdjęciami. Jeśli chcesz zmienić złe nawyki na dobre, być zdrowym, mieć dobre samopoczucie i cieszyć się życiem – przeczytaj tę książkę.” Źródło

Jest to w sumie pierwszy poradnik, jaki przeczytałam od deski do deski. I to jeszcze z wypiekami na twarzy. Zacznę od tego, że dla mnie zdrowy tryb życia, jak i zdrowe żywienie to coś czym się bardzo interesuję, ponieważ jestem tancerką i muszę o siebie dbać. Książka ta jest skierowana do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem. Dla weteranów nie będzie ona zawierała tyle wiadomości, co dla osoby początkującej.

Sam styl, którym pisze pani Lewandowska jest bardzo przystępny i dość prosty, oczywiście posługuję się ona fachowymi zwrotami, lecz wcześniej je tłumaczy. W tej pozycji znajdziemy też parę wypowiedzi lekarzy. Co dopełnia merytoryczność książki.

Tu muszę wspomnieć o cudownej szacie graficznej, jaka została tu zastosowana. Oko po prostu się cieszy jak widzi zawartość tej książki. Poradnik pęka od zdjęć i pięknych teł. Mimo wielu ozdobników, tekst jest nadal postawiony na pierwszym miejscu i jest bardzo widoczny.

Cała książka jest podzielona na trzy filary zdrowia: jedzenie; równowaga wewnętrzna; sport. W pierwszej części pani Ania objaśnia nam jak działa nasz układ pokarmowy i co trzeba mu dostarczać by był zdrowy i służył nam doskonale do końca życia. Opowiada ona również co należy ze sobą łączyć, a co wręcz przeciwnie. Mają nam to ułatwić przepisy. Niektóre na pierwszy rzut oka sprawiły, że chciałam je od razu zjeść. Nawet wypróbowałam z mamą jeden i wyszedł przepysznie J.  Druga część jest króciutka i opowiada nam o tym, że czasami warto zwolnić i usiąść na kanapie wspólnie z rodziną. Trzeci filar zdrowia, czyli sport. Tu pani Ania opisuje nam jakie są rodzaje ćwiczeń, jakich sprzętów można używać. Jest też tam bardzo krótka wzmianka o karate, które dla autorki jest bardzo ważną częścią życia.  Jest też cały artykuł o bieganiu i o tym od czego zacząć. 
Bardzo się też cieszę, ponieważ wrzucone są trzy treningi, które proponuje nam pani Ania. Żałuje tylko, że jest ich tak mało.


Wydaje mi się, że jest to pozycja obowiązkowa dla ludzi, którzy chcą zmienić swój tryb życia. Dzięki tej pozycji naprawdę dużo się dowiedziałam i postaram się stopniowo powprowadzać nowe zasady, by mieć więcej energii, a także, by żyć zdrowo i aktywnie.

Tytuł: Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską
Autor: Anna Lewandowska
Wydawnictwo: Burda
Ilość stron: 272
Ocena: 9.5/10

Autorka recenzji: Hayles

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.