sobota, 22 marca 2014

Recenzja: seria Pretty Little Liars Sara Shepard

Seria Pretty Little Liars jest bardzo znana w Stanach Zjednoczonych, jak i w Polsce. Wiem, że nie pojawiają się poszczególne części cyklu, teraz napiszę ogólnie co się działo w tych oto częściach. Uprzedzając pytania, dlaczego nie pojawiały się recenzje od razu po tym jak ukazała się książka, był prosty powód Kim i Onika zaczynały wtedy czytać tą serie, a ja byłam już wtedy na ósmej lub dziewiątej części. A teraz zapraszam.

Historia serii Pretty Little Liars rozgrywa się w małym miasteczku w Rosewood. Jest to miasto uporządkowane i bez większych afer. Jakie jest przerażenie kiedy córka DiLaurentisów zaginęła i nikt nie może biednej dziewczyny znaleźć. Rozpaczają też cztery przyjaciółki Ali. Aria, Hanna, Emily i Spencer oddalają się od siebie rozjeżdżają w różne strony. Trzy lata później, gdy Aria wraca z Islandii dziewczyny zaczynają dostawać wiadomości od tajemniczego A. Może to być Alison, jednak gdy się dowiadujesz, że ona leży pochowana pod ziemią od trzech lat, nie można myśleć, że to ona wysyłała SMS-y z pogróżkami. Dotyczą one największych sekretów dziewczyn, o których nikt nie miał prawa się dowiedzieć.

Dalsze części opowiadają o zmagania dziewczyn z prześladowcą, który się zmienia i czasami nie wiadomo, kto jest już A. Masz swoje podejrzenia i myślisz, że zgadłeś, a tu niespodzianka i to nie ta osoba. Książka jest przez to strasznie wciągająca i nie można przestać jej czytać. Ja osobiście wielbię tą serie i z niecierpliwością czekam na trzynasty tom. Wiem, że to duża liczba, ale ta książka się nie nudzi.

Każda książka z cyklu odkrywa nowy sekret, nową rzecz, o której nikt nie miał pojęcia. Demaskowanie A jest zawsze emocjonujące i teraz czekam, żeby się dowiedzieć kto jest tą ostatnią osobą, która prześladuje dziewczyny i zamienia ich życie w piekło.
Jest również serial oparty na książce. Serial różni się od książki i to znacząco. Występują tylko te samie postacie oraz A. to takie same osoby. Adaptacje można spokojnie oglądnąć. Mi się podoba chociaż nie lubię serialowej Em. 
 Mam nadzieje, że zachęciłam Was do przeczytania tej niesamowitej serii.

Tytuł: Pretty Little Liars
Autor: Sara Shepard
Wydawnictwo: Otwarte
Ocena: 10/10
Autorka recenzji: Hayles

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.